Як діє гель для стимуляції пологів

Як діє гель для стимуляції пологів

Годин не спостерігають щасливі. Вагітні живуть в обнімку з календарем, закреслюючи хрестиком дні до дати передбачуваних пологів. Добре, якщо все йде за планом, і в призначений час мама зустрічається з малюком.

Що робити, коли на календарі – 41, 42 або навіть 43 тиждень вагітності? Екстрено евакуювати дитину. Переношування – загроза його здоров'ю.

Стимулювання пологів гелем називають самим щадним способом "евакуації". З'ясуємо, чи так це, і обговоримо, коли застосування гелю виправдано, а коли – злочин.

Пологи на замовлення: малюк, пора виходити!


Про формулюваннях "вічно вагітною не проходить" і "природа знає краще" після 40 тижнів вагітності потрібно забути.

Так, природою запрограмовано натуральне поява в світ малюка, але якщо цього не відбувається вчасно, медитувати в очікуванні, коли "розсмокчеться само", не можна – укладений в матці "в'язень" через постарілої плаценти може страждати від гіпоксії.

Крім "засіжіванія" плода в матці, існує ще кілька причин, на підставі яких гінеколог приймає рішення стимулювати пологи:

  • гестоз (пізній токсикоз вагітності) – небезпечне ускладнення з функціональним розладом життєво важливих органів і систем;
  • вагітність до 40 тижнів при комплексі негативних симптомів – маловодді, постарілої плаценті і поганий біохімії крові;
  • збої під час пологової діяльності – затухаючі сутички, відсутність сутичок при відійшли водах, закрита або повільно розкривається шийка матки.

Чи можна замовити пологи за власним бажанням, наприклад, в зв'язку з майбутнім від'їздом чоловіка, який хоче бути поруч в сакральний момент?

Гіпотетично – так, але останнє слово залишається за лікарем, який все-таки давав клятву Гіппократа і приймає рішення з міркувань здорового глузду.

Здоровим глуздом в даному випадку є доношена вагітність, повна готовність організму до пологів і дуже серйозне приватне підставу.

Підстава є: як вводять гель для стимуляції


В акушерській практиці існує три способи стимулювання пологів – простагландинами, окситоцином і розкриттям околоплодного міхура (амніотомія).

Гель з простагландинами прийнято вважати самим щадним способом родовозбуждения – безболісним, атравматично і мінімально небезпечним.

Якщо окситоцин викликає стрімкі, різкі і насильницькі сутички,гель для викликання пологів скорочує гладку мускулатуру м'яко, не порушуючи матковий, плацентарний і плодовий кровотік. Так чи все гладко?

Не просто гель


Простагландини – група фізіологічно активних речовин, які виробляє наш організм, тобто родинні тілу з'єднання, а не чужорідна "хімія".

У невеликих кількостях простагландини знаходяться у всіх тканинах, але максимальна їх концентрація при вагітності спостерігається в навколоплідних вводах. Досягаючи піку концентрації, вони розм'якшують шийку матки і скорочують гладку мускулатуру.

Доставлені ззовні простагландини працюють за таким же сценарієм. Їх доставка здійснюється через цервікальний канал шийки матки і тільки в умовах стаціонару. Складно відповісти, через скільки діє гель для стимуляції пологів.

Згідно з офіційною інструкції, родова діяльність повинна початися протягом найближчих 4-6 годин.

На практиці сутички можуть наступити майже миттєво або не розпочатися взагалі. Розвиток передбачити неможливо. Саме тому препарат заборонено вводити самому.

Якщо щось піде не за планом (води вилите, а сутичок немає), тільки лікарі можуть надати екстрену і правильну допомогу.

Ризики і побічні ефекти у стимулювання гелем, звичайно, є.І мова йде не тільки про дуже болючі перейми, які відзначають майже всі породіллі.

Інструкція нагадує про загрозу розриву матки, відшарування плаценти, гіпоксії плода (може ускладнюватися, між іншим, аутизмом, епілептичних синдромом, ЗРР, ДЦП).

Список серйозний. Тому і важливо зіставити можливі ризики і придбану користь, а не "ставити гель" за першим капризу мами або медичного працівника.

Застосування гелю з простагландинами неприпустимо, якщо існують прямі і однозначні свідчення для кесаревого розтину – клінічно вузький таз, неправильне положення плоду, передлежання або відшарування плаценти, пухлини репродуктивних органів та інші причини, що перешкоджають природному розродження.

У розділі інструкції "Протипоказання" можна ознайомитися з повним переліком заборон, який зайвий раз нагадує про непростий характер гелю при всій його очевидній нешкідливості.

Який гель вводять для стимуляції пологів


Найчастіше в акушерській практиці використовують американський гель Препіділ для стимуляції пологів. Як і всі препарати групи, цей гель містить динопростон.Вводиться інтрацервікально через катетер, що йде в комплекті.

Випускається у вигляді одноразового шприца. Аналоги з ідентичним складом, показаннями, протипоказаннями і побічними ефектами – Простенон-гель, Цервіпрост і Простін Е2.

До речі, акушерський гель для пологів Діанатал не є стимулюючим, оскільки не містить фармацевтичні активних речовин. Складається з пропіленгліколю, карбомер, гідроксиетилцелюлоза і води. Розподіляється в родовому вагинальном каналі і при нанесенні утворює біоадгезивні плівку.

Цільове показання – зменшити тертя в момент просування плода і знизити ризики розривів піхви.

альтернативи


Існує альтернативний спосіб родовозбуждения – "морською капустою". Взагалі ламінарія для стимуляції пологів використовується в акушерській практиці з 19 століття. Метод перевірений, що працює і, головне, офіційний, а не народний.

Сенс процедури в наступному: висушені стебла ламінарії ( "палички") акуратно вводяться в шийку матки. Будучи сильно пористими, "палички" активно вбирають вологу і швидко збільшуються в розмірах, протягом доби розбухаючи в 2-3 рази.

Ефект – розширення шийки матки.Ферменти ламінарії при цьому стимулюють вироблення простагландинів і окситоцину – речовин, які форсують початок пологів. У гелів з простагландинами ламінарія виграє в ціні і безпеки. Програє – в ефективності.

Кажуть, початок пологів запускає дитина. Готовий до виходу – проситися назовні. Чи не проситися – не готовий.

Акушери зі стажем називають "пологи до терміну" для зручності батьків або медичних працівників наругою над природою і злочином перед малюком. Одна справа – треба. Інше – хочу. Легких і своєчасних пологів!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: