Дезінфекція манікюрних інструментів в салонах краси і в домашніх умовах.

Дезінфекція манікюрних інструментів в салонах краси і в домашніх умовах.

У всіх манікюрних салонах важливу роль відіграє дезінфекція та стерилізація інструментів. Це досить важливо, так як нехтування подібними діями може стати причиною виникнення у клієнтів різних захворювань: бактеріальних і вірусних інфекцій, грибка, різних шкірних захворювань і навіть таких небезпечних як вірус гепатиту та СНІДу. Правилами дезінфекції навчають всіх майстрів, які зобов'язані сумлінно виконувати їх. Існує спеціальний узаконений перелік вимог до санітарних правил, дотримання яких контролюється періодичної перевіркою санепідемстанції. У даній статті я пропоную розглянути основні способи обробки інструментів в салонах, щоб Ви знали, на що звертати увагу при його відвідуванні, а також як подбати про стерильності своїх інструментів вдома.

До недавнього часу в цілях знезараження інструментів служило відоме здавна засіб тривалого кип'ятіння їх у воді і протирання спиртом. Однак доведено, що такими способами знищуються далеко не всі бактерії і віруси, до того ж при кип'ятінні відбувається корозія металу і він затупляется.Отже, необхідно шукати інші більш ефективні способи обробки інструментів.

Обробка манікюрних інструментів в салонах

Варто сказати про те, що саме має піддаватися знезараженню в манікюрному салоні (а це далеко не одні манікюрні інструменти!). Необхідно після кожного клієнта проводити обробку:

  1. Столу, ванночки і валика
  2. Металевих манікюрних інструментів
  3. Наждакові пилки і Баффі (промити з милом і обробити Лізоформін)
  4. Щітки (якщо використовувалися, тут підійде будь-який миючий засіб)
  5. Саме приміщення (кілька разів на день)
  6. Руки майстра і клієнта

Існує певна послідовність обробки, якої слід дотримуватися.

1. Насамперед інструменти необхідно очистити від наявних видимих ​​забруднень: масла, крему і т.д. Далі здійснюється їх дезінфекція – знищення бактерій і грибків спеціальними засобами, які так і називаються дезрозчини. Як них можна використовувати велтолен, аламінол, гігасепт, мікаспор і інші. Їх все можна знайти в аптеках. Правила використання кожного засобу різні і повинні бути вказані на упаковці.

2.Стерилізація – це повне знищення всіх, хто лишився мікробів. Для цієї мети на сьогоднішній день існує кілька різних стерилізаторів, які відрізняються способом впливу на інструменти, швидкістю виконання і ціною. популярні:

  • кульковий кварцовий стерилізатор (використовує повітряний спосіб нагріву кварцових кульок),
  • автоклав (використовує сухий пар),
  • сухожарової шафа (виробляє термічну обробку).

Деякі також відносять сюди і ультрафіолетові стерилізатори, однак насправді ультрафіолет не вбиває такі вірусні форми, як гепатит і ВІЛ, що досить небезпечно. УФ-промені зручно використовувати для зберігання вже стерилізованих інструментів. Перед приміщенням в стерилізатор всі інструменти повинні бути сухими. Режими і правила їх користування вказані в інструкціях по застосуванню.

3. Після стерилізації чисті інструменти повинні зберігатися в спеціальних герметичних лотках або ультрафіолетових стерилізатори, з яких повинен вилучатись в присутності клієнта.

Така процедура знезараження манікюрних інструментів займає приблизно 1,5-2 години, тому в салоні завжди має бути кілька манікюрних наборів.Допоміжний одноразовий матеріал: ватяні диски, серветки, апельсинові палички – також повинні бути стерильні.

Важливою частиною дотримання санітарії є обробка рук як майстра, так і клієнта, які слід мити з милом і протирати антисептиком.

Якщо раптом трапилося так, що при обробці кутикули пішла кров, слід уникати з нею контакту, обробити рану 3% -ий перекисом водню, етиловим спиртом або йодом. Дезінфекції інструментів варто приділити особливу увагу.

Обробка манікюрних інструментів в домашніх умовах

Багато хто боїться робити манікюр на дому, так як припускають недотримання там всіх правил знезараження. Не всі майстри настільки сумлінні, хоча я впевнена, що мінімальну дезінфекцію проводять практично всі. Тому обробка манікюрних інструментів будинку дуже важлива.

Дезінфекцію інструментів можна проводити тими ж засобами, що згадані вище, протираючи зовнішні поверхні і леза інструментів стерильними марлевими тампонами, а також використовувати для цього етиловий спирт або розчин хлораміда.

Зі стерилізацією трохи складніше.Навчені досвідом майстра говорять, що для цього можна помістити інструмент в розігріту до 200 градусів духовку хвилин на 15 (природно на фольгу або іншу вогнестійкість поверхню). Однак це не дуже зручно, особливо якщо у Вас великий потік клієнтів. Краще виділити гроші і придбати хоча б найдешевший стерилізатор.

Хочеться також звернутися до дівчат, які обробляють собі періодично нігтики самі. Не думайте, що якщо Ви одна користуєтеся своїми індивідуальними інструментами, то вони безпечні і на них немає бактерій. Краще перестрахуватися і після кожного використання обробити їх хоча б спиртом.

Сподіваюся, інформація була корисна і Ви будете дотримуватися правила експлуатації манікюрних інструментів. Адже з бактеріями не жартують!
P.S. Все-все-все дружно підписуємося на нові статті блогу "Манікюр в домашніх умовах від Танюши!", Щоб отримувати повідомлення на пошту про публікацію цікавих постів про манікюр.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: