Як правильно стерилізувати манікюрні інструменти: етапи і правила, пристосування та відгуки

Як правильно стерилізувати манікюрні інструменти: основні етапи

Щоб виконаний манікюр як в домашніх умовах, так і в салоні краси доставляв тільки задоволення і не привів до найсумніших наслідків у вигляді запалених пальців, наривів, нагноєнь навколо нігтьових пластин і різних інфекційних захворювань, важливо знати і розуміти, як правильно стерилізувати манікюрні інструменти.

Цей момент дуже важливий, і якщо в офіційних салонах краси, як правило, цього процесу приділяють належну увагу, то приватні майстри або сумнівні заклади часто, щоб заощадити витрати, обходяться без подібних процедур, не підозрюючи якої шкоди здоров'ю можуть завдати не тільки своєму клієнтові, але і себе.

Також не варто відмовлятися від подібних заходів в разі домашнього використання манікюрних (підкорених) інструментів, хоча б мінімальна дезинфекція повинна бути присутнім обов'язково.

 • Насправді обробка не тільки безпосередньо манікюрних (підкорених) інструментів, але і всіх інших допоміжних предметів, включаючи косметологічний столик, стілець, ванночки, підставки, УФ лампу, прилад для манікюру і педикюру в салонах краси повинна проводитися після кожного клієнта.
 • Також слід регулярно прибирати робоче місце майстра і не забувати про чистоту його рук, одягу і загальному охайному вигляді.

важливо.

Щоб забезпечити належний догляд, важливо в обов'язковому порядку обробляти ванночки, подушки, підкладки, підставки, крісло спеціальним розчином, що надає дезінфекційний вплив, в тому числі і на грибкові інфекції.

Не слід застосовувати в роботі ткані серветки і рушники багаторазового використання, рекомендується замінити їх на паперові одноразові засоби. Не зайвим буде продезінфікувати і робоче місце майстра. Безумовно всі ці заходи зажадають додаткових як фізичних, тимчасових, так і матеріальних витрат, зате вони повністю виключать можливість інфікування клієнтів будь-якими захворюваннями, що загрожують здоров'ю, а часом і життя людини.

Як уже було відзначено вище, не слід забувати і про гігієнічну обробку рук майстра. В ідеалі всі манікюрні або педикюрних процедури повинні проводитися в спеціальних стерильних рукавичках, які підлягають зміні після кожного клієнта.

Також можна проводити обробку рук за допомогою спеціальних засобів в два етапи:

 • механічна обробка;
 • дезінфекція.

Перший етап – механічна обробка – полягає в ретельної мийці рук з використанням туалетного мила.

Другий етап – дезінфекція – проводиться за допомогою спеціальних шкірних антисептиків, що випускаються у вигляді спрею або гелю. Наносити дезінфектор слід по всій поверхні рук, як з боку кистей, так і з боку долонь, намагаючись ретельно втерти його в шкіру до повного висихання.

Не зайвим буде провести подібну дезінфікуючу обробку рук і клієнту, безпосередньо перед проведенням манікюрних процедур.

Важливо знати.

Проводити дезінфекцію рук як майстра манікюру, так і клієнта звичайним спиртом і іншими спиртовмісними засобами категорично неприйнятно, тому що спирт не володіє належним знезаражувальним дією, до того ж він несприятливо впливає на шкіру, призводить до її пересихання і пошкодження.

Як правильно стерилізувати манікюрні інструменти? Робити це необхідно послідовно, в чотири етапи, кожен з яких дуже важливий і не може бути виключений або спрощений.

 • дезінфекційні заходи;
 • очищення інструментів;
 • стерилізація інструментів;
 • зберігання інструментів.

Дезінфекційні заходи проводяться по закінченню роботи по виконанню манікюру клієнту. В даному випадку весь використовуваний інструмент відразу ж опускається в спеціальну ємність з дезинфицирующем розчином. При цьому необхідно обов'язково розібрати або розкрити окремі елементи, щоб розчин міг потрапити скрізь і повністю покрити кожен інструмент. Витримувати інструменти в дезінфектор слід в середньому від 5-ти до 30-ти хвилин, в залежності від вимог, описаних в інструкції, що додається до засобу.

Очищення інструментів проводиться за допомогою спеціальної щітки під струменем проточної теплої води. Також для проведення подібних заходів можна використовувати спеціальну ультразвукову мийку.

Важливо знати.

Другий етап, очищення манікюрних (підкорених) інструментів, проводиться тільки після дезінфекції. В іншому випадку наявні на елементах бактерії і мікроби, змити які звичайною водою просто неможливо, можуть поширитися на руки майстра, одяг, а також приміщення.

Стерилізація інструментів здійснюється за допомогою наступних пристроїв:

 • сухожарові шафи;
 • автоклава;
 • гласперленовий кварцового стерилізатора.

Стерилізацію слід проводити тільки після процесу дезінфекції та очищення інструментів. Особливу увагу слід приділити обробці пилок. За правилами вони підлягають тільки процесу дезінфекції, однак більшість фахівців вважають, що цей вид манікюрного інструменту повинен бути одноразовим або бути визначений для кожного клієнта окремо і зберігатися в індивідуальній упаковці.

Увага.

У разі контакту пилки з кров'ю клієнта, вона повинна бути негайно видалена з роботи і знищена.

Зберігання інструментів – після того як інструменти будуть продезінфіковані, очищені і простерилізовані, їх слід правильно зберігати. Для цього використовується спеціальний ультрафіолетовий шафа.

Ультрафіолетовий шафа не проводить стерилізацію, а лише підтримує стерильність оброблених інструментів, які пройшли всі описані вище етапи.

Як проходить стерилізація манікюрних інструментів

Як уже було відзначено вище, стерилізація манікюрних інструментів проводиться тільки після обробки дезинфектором, який є першим етапом правильного догляду, а очищення другим.

Сьогодні на ринку представлена ​​величезна кількість подібних засобів, різної концентрації та дозування і ціни, так що купити необхідне не складе особливих труднощів. Деякі відразу можна застосовувати, інші необхідно готувати відповідно до вказівок інструкції. Зберігаються такі приготовані дезінфікуючі засоби обов'язково з кришкою, на якій повинно бути нанесено маркування, що інформує про концентрацію препарату, його призначення в роботі майстра і термін придатності. Порушення цих вимог можуть призвести до небажаних наслідків.

Увага.

Застосовувати будь-дезінфікуючий засіб понад зазначеного терміну придатності категорично забороняється!

Найбільш часто для стерилізації манікюрних інструментів майстра манікюру застосовують спеціальний сухожарової шафа або сухожарової стерилізатор. Цей вид стерилізатора найкраще підходять для цільних металевих інструментів, які використовуються для виконання манікюру, а також інструментів для перукарень та косметологічних процедур.

 • Процес стерилізації в цьому випадку проходить завдяки нагріванню інструментів до дуже високих температур, при цьому рівномірно стерилізується вся поверхня кожного інструменту.
 • Що ж стосується недоліків даного пристосування, то, за відгуками численних майстрів, єдине, що не влаштовує багатьох, це висока ціна апарату, а також досить тривалий час процесу обробки інструментів.

Не менш популярний у використанні багатьма майстрами манікюрного майстерності кварцовий стерилізатор. Цей варіант також ідеально підходить для тих, хто самостійно дбає про красу своїх рук і виконує манікюр самостійно в домашніх умовах, адже інструменти для домашнього педикюру та манікюру також слід обробляти.

Головна перевага такого апарату – його компактність, практичність, невеликий час стерилізації, тривалий період служби і низька, наприклад, в порівнянні з ультрафіолетовим стерилізатором, ціна. Що ж стосується недоліків, то тут слід визнати той важливий факт, що обробці підлягає тільки робоча поверхня інструмента, тобто та його частина, яка використовується в роботі і стикається з шкірних покривів, а ось ручки та інші елементи залишаються стерилізованими.

Підводячи підсумки всього вищесказаного, хочеться відзначити,що проводити обробку будь-яких манікюрних або підкорених інструментів дуже важливо і слід це обов'язково робити, щоб уникнути серйозних небажаних наслідків, безпосередньо загрожують здоров'ю, а часом і життя людини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: