Як правильно наносити гель-лак: манікюр для початківців крок за кроком

Як правильно наносити гель-лак: манікюр для початківців крок за кроком

Клінсер, Фрешер, праймер, дегідратор, Коді, Блюскай … Що це? Невідомий іноземну мову? Ні, це просто терміни з популярного манікюру гель-лаками, де перші чотири слова – назви засобів, а інші два – компанії-виробники.

Раніше знання про манікюр гель-лаками існували тільки в професійному середовищі, сьогодні ж все інакше.

Будь-яка жінка може вивчити техніку нанесення гелевих складів і, купивши все необхідне, самостійно дбати про своїх нігтики.

Схема нанесення гель лаку

Що потрібно для домашнього манікюру гель-лаками? Повний перелік засобів і інструментів може здатися на перший погляд великим, але дуже часто в нього включають зайві компоненти, які для домашнього нанесення просто не потрібні.

Але все-таки новачкам варто розібратися в основних найменуваннях і обов'язкових ази:

 • Безворсовиє серветки – для очищення нігтів і видалення липкого шару з гель лаку, не залишають на нігтях сміття у вигляді ворсинок, пилу і дрібних волокон. Ніколи не замінюйте ватяними дисками – манікюр буде зіпсований.
 • Клінсер – обезжириватель, що представляє собою водно-спиртовий розчин. Фрешер – той же клінсер, але тільки від фірми Kodi Professional.Купити доведеться, якщо хочеться якості, і шкода зіпсувати нігті сверхпересушіваніем домашніми аналогами.
 • Дегидратор – обезжириватель з функцією видалення надлишків вологи з верхнього шару нігтьової пластини без руйнування її основної структури. Буде потрібно не всім, застосовується тільки на дуже вологих нігтьових пластинах.
 • Праймер – "грунтовка", що забезпечує ідеальне зчеплення нігтьової пластини і бази, в домашньому манікюрі можна відмовитися, особливо, якщо, отже, відомо, що нігті добре носять лак і гель-лак і без нього, для майстра же обов'язковий флакончик – хто його знає які нігті у клієнта.
 • Лампа для манікюру (УФ, LED, або гібридна) – для полімеризації гелів складів на нігтях. Якщо не хочеться морочитися з гель лаками з позначкою LED, то варто зупинитися на гібриді або УФ (майже всі склади, крім ЛІД) варіанті, при цьому перший буде сушити будь-які склади і не доведеться дивитися, що за позначки на флакончиках.

У трифазній системі гель лаків:

 • База – багатофункціональний склад – потрібна і точка, без неї ніякої гель лак не вийде. Відповідає за захист нігтьової пластини і тривалість носіння манікюру.
 • Топ – верхнє завершальне покриття, використовується для підвищення стійкості манікюру і кріплення елементів декору. Також не може бути виключена зі списку обов'язкових покупок.
 • Кольорові гель-лаки – тут вже, отже, все зрозуміло, без кольору нікуди.
  В однофазної системі один флакон замість трьох, що для домашнього манікюру гель лаком ідеально – швидко і недорого.

Важливо пам'ятати! Покриття гель лаком робиться тільки на сухий манікюр, ніяких ванночок, масел і кремів не допускається, якщо ви, звичайно, не хочете отслоек покриття.

Для манікюру потрібні:

 • Пилочки – як правило, потрібно дві на 100 і 180 Грітті, або одна двостороння.
 • Манікюрні щипчики або ножиці – для обрізного манікюру.
 • Апельсинова паличка або пушер – для зрушування кутикули.
 • Баф – не плутати з полірувальником, має з усіх чотирьох сторін однакову абразивность.
 • Масло для кутикули – для завершення процедури, наноситься тільки після видалення липкості з топового шару.

Отже, із засобами та інструментами все зрозуміло, для домашнього гель лаку можна виключити пару флаконів. Залишається вибрати систему гель лаку: однофазную або трифазну.

Більш традиційно і звично використовувати трифазну систему гелевого покриття.Так, вона затратнее за часом і вимагає багатий асортимент різних засобів, але зате краса і довговічність такого покриття багато більше.

Міркувати, який гель-лак – трифазний або однофазний – краще, можна довго, тим більше, у кожного варіанту є свої переваги.

 1. У однофазного гелю це швидкість нанесення і економія фінансів за рахунок покупки мінімального обсягу обов'язкових флакончиків.
 2. У трифазного – міцність, довговічність, а також можливість створювати на нігтях складні дизайни надзвичайної краси.

Що ж стосується вічного спору про користь складу "3 в 1", то це тема довгого диспуту, так як всі нігтьові покриття – в будь-якому випадку "хімія", і шкода від них є. Але все ж гелеві склади сьогодні створюються по щадним формулами, що оберігає нігті від ламкості і розшарування – і при використанні однофазної системи, і при виборі багатофазної.

Як робити манікюр гель-лаком в домашніх умовах


Трифазна система вважається вибором профі, саме вона застосовується нейл-майстрами, тому почнемо з неї.

Манікюр гель-лаком для початківців включає в себе три етапи:

 1. Підготовка нігтів;
 2. Нанесення обов'язкових складів гель лаку;
 3. Декорування.

Останній етап виконується за бажанням і практично завжди перед нанесенням останнього топового шару гель-манікюру. До виключень належать оксамитовий пісок, стрази та інший декор фіксується на шарі топа.

Підготовчі роботи для манікюру гель-лаком – це не просто стандартна корекція нігтів по довжині і формі, без якісно зрушеною і віддаленій кутикули з птеригій, якісно проведеного манікюру в домашніх умовах і подальшого знежирення гель лак довго на нігтях не сидить.

 1. Надаємо нігтям бажану форму;
 2. Видаляємо або зрушуємо кутикулу – краще це робити пушер, але згодиться і апельсинова паличка. Якщо звикли до обріза манікюру видаляємо кутикулу манікюрними кусачками або ножицями;
 3. Бічні валики добре зачищаються пилкою 100 Грітті – тут головне не перестаратися і не зачепити нігті;
 4. Видаляємо глянець з нігтів бафом – обов'язковий крок, видалення верхнього блискучого кератинового шару нігтьової пластини до матового відтінку необхідно для якісного зчеплення покриття з нігтьової пластиною (робота з бафом – це не запилення верхнього шару, як для нарощування, достатньо кількох легких рухів і нігті готові) .

Бафом при поліровці обробляються також всі доступні краю і торець, так як це дозволяє підвищити зчіплюваність складів з нігтем і збільшити збереження завданих покриттів.

Після полірування дрібний пил струшують щіткою, а нігті протираємо безворсовой серветкою з знежирювачем.

Якщо нігті мають вологу структуру бажано після очищення нанести дегідратор. Набираємо трохи складу на кисть – так щоб вона була майже сухий. Засіб наноситься короткими рухами, сохне самостійно на повітрі за хвилину.

Далі йдуть найважливіші етапи – нанесення складів.

Послідовність така:

 1. Праймер – тонкий одинарний шар, наноситься майже сухим пензлем, сушки в лампі не вимагає. Через півхвилини – хвилину можна приступати до наступних шарів.
 2. База – наноситься дуже-дуже тонко: чим тонше шар, тим краще
  фіксуються всі наступні склади. На цьому етапі відбувається перше запечатування торця
  нігтів. Для цього на кисть беруть зовсім небагато бази, ставлять її вертикально і акуратно
  фарбують зріз. Після полимеризуют в УФ-лампі: при потужності 36 ват – 2 хвилини, при 9
  ват – до 6 хвилин. У ЛІД або гібридної лампі сушать 30 секунд – хвилину.
 3. Гель-лак, наноситься, як правило, в два шари, але, якщо він смуги або щільність недостатня може знадобитися три шари.
  Перший шар – найтонший і акуратний, при його нанесенні важливо "обійти стороною" кутикулу і бічні валики, не забруднити їх. Другий шар відповідає за колір, також на ньому роблять повторне – вже кольорове запечатування торця нігтя.
  Шари сушать кожен по 2 хвилини в УФ-лампі 36W. У LED або гібридної лампі досить сушити по 1 хвилині кожен шар.
 4. Топ – найбагатший за густотою шар (але не занадто), так як від нього залежить якість зробленого манікюру – глянець з відблисками і ідеальна рівність.
  При правильній послідовності кисть йде по нігтя, потім в третій раз запечатує
  його і ще раз проходиться по нігтьової пластини, розрівнюючи неестетичний горбок біля
  зрізу (при якісному нанесенні його не повинно бути, наплив може з'явитися при надмірному нанесенні топа на ніготь або на торець).
  Період полімеризації топа в УФ-лампі середньої потужності – 2-3 хвилини. У LED або гібридної лампі досить сушити 1 хвилину.
 5. Останній крок – видалення липкого шару. Виконується клінсером з безворсовой серветкою, після полімеризації покриття в лампі, через приблизно хвилину.

Кожен шар покриття обов'язково сушиться під манікюрною лампою: під УФ – дві хвилини, під LED – 30 сек. І виникає цікаве питання: що буде, якщо не досушити ніготь? Манікюр буде швидше за все зіпсований, нанесення нових шарів на недосушене покриття загрожує деформацією всього манікюру.

А чи можна пересушити гель-лак? Професіонали авторитетно стверджують, що "немає", так як після завершення процесу полімеризації з покриттям в лампі просто нічого не відбувається.

ПО ТЕМІ

Однофазний гель лак – як наносити


Більшість продуктів є трифазними, однак виробники пішли трохи далі і винайшли однофазний гель-лак. Він не вимагає нанесення бази і топа, тобто являє собою якийсь гібрид з усіх покриттів.

В результаті вдається заощадити на манікюрі, не тільки на витрачений час, але і в грошах, тому що замість трьох пляшечок вистачить однієї. Але варто розуміти, що якість одержуваного покриття все ж буде поступатися трифазного гель лаку і більше підходить для домашнього використання.

ВІДЕО ІНСТРУКЦІЯ

Наносимо однофазний гель лак – технологія


 1. Виконуємо підготовку нігтів – видаляємо кутикулу, підпилюємо нігтики.
 2. Бафіком видаляється глянсовий блиск з поверхні нігтя.
 3. Обробляємо кожну пластину знежирювачем.
 4. Наносимо перший тонкий шар однофазного гель-лаку, проходимся боком пензлика по торця нігтя, закриваючи його і просушують в лампі пів хвилини для LED і близько двох хвилин в УФ.
 5. Далі наноситься другий шар – також як перший, і висушується під лампою.
 6. Покриття готове.

Більшість однофазних коштів не мають липкого шару, тому знімати його не потрібно.

Видаляти засіб також досить просто.

 1. Ватяні диски розрізають на четвертинки або по ширині нігтя і поділяють навпіл, умочують в засіб для видалення гелю, притискають до нігтя, а зверху закріплюють фольгу або спеціальні затискачі-прищіпки.
 2. Вже через 8-10 хвилин залишки гель-лаку можна буде видалити апельсинової паличкою.
 3. Завершують процедуру обробкою нігтя і шкіри навколо нього маслом для кутикули.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: