Врослий ніготь на нозі: лікування або видалення?

Врослий ніготь на нозі: що вибрати лікування або видалення?

Врослий ніготь досить неприємне захворювання, що вносить в життя людини дискомфорт. Воно являє собою поразку великого пальця стопи, в результаті вростання краю нігтя в нігтьової валик.

Іноді хвороба супроводжується виникненням інфекції, що ускладнює перебіг захворювання. Неприємні відчуття і постійні болі від врослого нігтя супроводжують людину цілодобово. З проблемою врослого нігтя знайомі багато, але не всі надають цьому значення, оскільки не розуміють тяжкість захворювання. При перших підозрах на вростання нігтя негайно відвідайте лікаря. При повній бездіяльності, запаленні з пошкодженого місця може поширитися далі й завдати шкоди здоровим частинам тіла. Розглянемо основні питання, що хвилюють пацієнтів при захворюваннях врослого нігтя.

Які причини утворення врослого нігтя?

Згідно з медичною термінологією дане захворювання називається оніхокріптоз, поява якого пов'язане з безліччю різних факторів. Першими проявами хвороби є ураження і зміна нігтьової пластини. Вона стає потовщеною, з нерівною і пухкої консистенції.Деякі плутають дане захворювання з грибком нігтя. Розглянемо докладніше основні причини виникнення оніхокріптоз.

незручне взуття

Недарма взуття з натуральних матеріалів вважається найбільш якісною, що не можна сказати з взуття, виробленого з штучних матеріалів. Постійна носка тісного взуття з матеріалів низької якості травмує нігтьової пластини, в результаті чого порушується її зростання і він захворює.

непрофесійний педикюр

Не варто економити на своєму здоров'ї. Вибирайте салони краси у яких хороші рекомендації. Тільки фахівець високого профілю зможе зробити правильний безпечний педикюр.

Глибоко зрізана нігтьова пластина або неякісно підпиляних ніготь можуть стати причиною виникнення врослого нігтя. Дивно говорити, але відкушування нігтів і звичка їх гризти також провокує виникнення захворювання.

грибок

Будь-які запальні та інфекційні захворювання породжують виникнення інших, більш серйозних хвороб. Тому не можна не сказати про грибку. Інфекція здатна глибоко вразити ніготь і зробити його товстим і твердим, що призводить до пошкодження нігтьового валика.Помітивши перші ознаки грибкового захворювання, не соромтеся записатися на прийом до дерматолога, який надасть правильну медикаментозну допомогу.

спадковість

Сьогодні це не рідкість. Поцікавтеся у своїх батьків про існування за їхнім профілем такого роду захворювань. Якщо вони спостерігалися у кожного покоління, значить ви не виняток. Виникнення врослого нігтя сприяє неправильна форма стопи, або її викривлення. Навіть, якщо ця хвороба закладена в організм генетично, її все одно слід лікувати.

неправильна ходьба

Призводить до викривлення нігтьової пластини, в результаті вона приймає неправильний напрямок росту. Причинами зміни ходи можуть бути як плоскостопість, так і біль в стопі різного роду.

перебіг захворювання

На самому початку хвороби відбувається травмування самих м'яких тканин, які знаходяться біля нігтя. Перше почервоніння і запальні процеси починаються саме в цій частині. Далі до цих ознак можуть приєднатися інфекція і нагноєння нігтьової пластини. Іноді вони можуть бути виражені у вигляді гнійних виразок на нігтьової пластини.Підсумком хвороби може стати повне відшарування нігтя і виникнення нових захворювань.

Для правильної постановки діагнозу необхідне проведення рентгенологічних досліджень, оскільки нерідко такі ознаки спостерігаються при деяких судинних захворюваннях.

Ускладнення при врослому нігті:

 • у пацієнта з цукровим діабетом ігнорування проведення лікування врослого нігтя може привести до виникнення гангрени або захворювань гнійного характеру;
 • у пацієнтів з хворобами кровоносних судин також збільшується ризик виникнення вищевказаних захворювань;
 • врослий ніготь провокує виникнення атеросклерозу.

Методи лікування врослого нігтя

Проаналізувавши причини виникнення та процес протікання захворювання, слід ознайомитися зі способами його видалення. Лікування врослого нігтя має проводитися тільки в медичній установі під наглядом відповідного лікаря.

видалення лазером

На сьогодні це найбільш безболісний і швидкий спосіб. Перед проведенням операції пацієнтові слід пройти обстеження в клініці на підтвердження діагнозу. Самостійне лікування до добра не приводить.Ризик виникнення занесення інфекції становить 85%. Операція проводиться шляхом лазерного опромінення, яке здатне повністю викорінити проблему і зняти запалення. Кваліфіковані догляд фахівців і дотримання правил антисептики допоможе уникнути виникнення запальних процесів.

Як говорилося раніше, тільки лікар здатний прописати ефективне лікування, і тільки лікар може вибрати правильний метод видалення нігтьової пластини. Незважаючи на ефективність лазера, в деяких випадках цей спосіб видалення врослого нігтя, хворому протипоказаний.

Показанням до застосування лазерного опромінення є вростання нігтьової пластини в палець, який приносить пекучий біль при кожному русі.

Тривалість операції складає півгодини і передбачає наступні процеси:

 1. проведення місцевої анестезії;
 2. обробка пошкодженої частини пальця антисептиком;
 3. вплив лазерних променів на край врослого нігтя;
 4. відновлює етап, який передбачає постійний контроль за структурою нігтя.

Оперативне втручання хірурга

Операції подібного роду до виникнення лазера вважалися нормальним явищем і були дуже популярні.Вони, досить болючі, що пов'язано із застосуванням спеціальних препаратів для знеболення.

Тривалість хірургічної операції аналогічно операції при видаленні врослого нігтя лазером. Першим етапом її проведення є проведення місцевої анестезії за допомогою лідокаїну або новокаїну. Перед застосуванням даних препаратів необхідно провести пробу на алергію. У разі її відсутності, після застосування препарату, дія анестезії починається через 5 хвилин. У хворого спостерігається зникнення почуття болю, але рухові функції пальців при цьому зберігаються, що може ввести пацієнта в панічний стан. Перед проведенням процедури пацієнта необхідно ознайомити з впливом анестезії на організм.

Наступним кроком є ​​розсічення нігтьової пластини і розріз м'яких тканин. Після цього витягується весь ділянку ураженого нігтя. На цьому основний процес хірургічного втручання закінчено.

Далі фахівець проводить обробку пошкоджених тканин спеціальними лікарськими засобами та залишається чекати повного загоєння, яке проходить протягом тижня.Щоб уникнути виникнення інфекційних і запальних захворювань, процес загоєння необхідно проводити під наглядом лікарів.

Якщо операція пройшла вдало, в недалекому майбутньому можете очікувати появу нового здорового нігтя.

Лікування лікарськими мазями та кремами

Дане лікування ефективне в тому випадку, якщо процес не занадто затяжне. Лікування вищевказаними препаратами рекомендується в разі виникнення запальних процесів нігтьової пластини, що супроводжуються різними дерматологічними захворюваннями. В даному випадку лікар виписує мазь від грибка і протизапальні лікарські препарати, які в найкоротший термін здатні мінімізувати біль і вилікувати нігтьову пластину.

Повне лікування від врослого нігтя вони не забезпечать, але запальні процеси знімуть і на деякий час полегшать біль.

Мазі з кремами легкими масажними рухами наносяться на пошкоджену область нігтьової пластини або на почервонілий ділянку шкіри. Їх регулярне застосування прискорить процес одужання врослого нігтя.

Лікування апаратним педикюром

Цей спосіб прийнятний для тих, хто категорично проти хірургічного втручання.Апаратний педикюр здатний провести процедуру коригування форми нігтя, який в процесі лікування прийме вірне напрямок росту. Кількість рекомендованих процедур – 1 раз на місяць. При цьому, фахівець повинен спостерігати процес росту нігтьової пластини. З вищезазначеного випливає, що апаратний педикюр на сьогоднішній день вважається найбезпечнішим і ефективним.

Якщо регулярно відвідувати косметологічні салони і користуватися відповідними послугами фахівців, можна уникнути виникнення такого неприємного захворювання.

Слід пам'ятати, що апаратний педикюр не є основним засобом боротьби для вже з'явилася проблеми. Він є додатковим методом боротьби з вростає нігтями. Якщо у вас є вдома даний прилад, і ви вмієте правильно користуватися, швидше за все, дана проблема вас не наздожене.

"Бабусині методи" позбавлення від врослого нігтя

Досить популярний метод. Останнім часом бабусиними рецептами користується все більша кількість людей. Для результативності лікування хвороби, краще проводити процедуру в 2 етапи:

 1. видалення врослого нігтя вищевказаними методами;
 2. загоєння місця віддаленої нігтьової пластини за допомогою бабусиних цілющих настоянок.

Лікування захворювання тривалий. Не варто сподіватися на швидке одужання. Зазвичай воно затягується до півроку. Тому запасіться терпінням. Ознайомимося з деякими простими рецептами, спрямованими на лікування оніхокріптоз.

Рецепт № 1.

Необхідно приготувати чисту ванночку, в яку додати содовий розчин води. Розм'якшення ступень ніг повинно проходити протягом півгодини. Далі акуратно неправильну частина нігтьової пластини виведіть за межі хворого ділянки і підкладіть заздалегідь приготовлений шматочок щільного паперу. Замотайте палець бинтом і залиште його в такому вигляді на всю ніч. Вранці буде видно надлишки нігтя, які підлягають обрізання. При наявності почервонілих ділянок шкіри потрібно їх обробка лікарськими мазями.

Рецепт № 2.

Необхідно провести процедуру, аналогічну рецептом № 1. Потім прикладіть до хворого нігтя шматок масла і обгорніть його пергаментним папером. Зафіксуйте пов'язку. Тривалість процедури повинна складати 24 години. Через день відмочити пов'язку в воді і зніміть його.Пошкоджена ділянка нігтя відстане від поверхні шкіри. Покладаючи під нього шматочок марлі, просочену натуральним маслом і заново замотайте бинтом хворий палець. Повторювати процедуру необхідно до тих пір, поки ніготь не прийме правильний напрямок росту.

Рецепт № 3.

На попередньо розмочений ділянку накладіть заздалегідь приготовлену пов'язку з цибульний-медовим розчином. Для його приготування необхідно блендером подрібнити одну середню цибулину і додати велику ложку меду. Даний розчин краще наносити на ніч. Укутайте палець целофаном і перев'яжіть, а на ранок правильно виведіть куточок і обріжте зайві ділянки.

Останнім часом довели свою ефективність алое. Процедура вимагає виділення в день не менше півгодини часу, але вона того варта. Тому, якщо бажання позбутися від врослого нігтя велике – варто запастися величезним терпінням.

Як би там не було, варто пам'ятати, що ніякі бабусині рецепти не допоможуть як допомогу кваліфікованого фахівця. Самолікування ще нікого до добра не приводило. Не забувайте, що мова йде про ваше здоров'я, яке так легко порушити.

профілактичні дії

Щоб уникнути вростання нігтьової пластини і освіти запальних процесів шкіри, необхідно дотримуватися певних правил:

 • Слідкуйте за якістю свого взуття: вибирайте натуральну і зручну. Ні в якому разі не віддавайте перевагу тісного взуття.
 • Чистота взуття – запорука здоров'я ніг. Регулярно чистку взуття. У разі неприємного запаху – можливе утворення бактерій на ній. Контролюйте кількість потовиділення стоп. Використовуйте спеціальні дезодоруючі і лікувальні засоби для ніг.
 • Раз на місяць робіть педикюр. Краще, якщо це буде апаратний. Не допускайте глибоких зрізів нігтьової пластини.
 • При проведенні педикюру приділяйте увагу дезінфекції використовуваних інструментів.
 • При відвідуванні громадських місць типу лазні і басейну не забувайте про змінному взутті. У таких місцях легко заразитися інфекційними і грибковими захворюваннями різного роду.
 • Проводьте щоденну гігієну ніг.
 • У разі травмування нігтьової пластини не соромтеся звертатися за допомогою до лікаря.
 • Зміцнюйте імунітет, займайтеся спортом, ведіть здоровий спосіб життя.
 • При утворенні ушкоджень різного роду навчитеся самостійно проводити дезінфекцію рани за допомогою йоду або перекису водню.
 • Відвідуйте косметологічні салони, не відмовляйте собі в задоволенні зробити масаж ніг, який збільшить циркуляцію крові.

Головною умовою попередження виникнення такої хвороби як врослий ніготь є любов до себе і дбайливе ставлення до свого здоров'я. Крім вас вам ніхто не допоможе.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: