Видалення кісточки на великому пальці ноги: варіанти проведення операції, ефективність, відгуки

Видалення кісточки на великому пальці ноги: операція як метод консервативного лікування

Вальгусна деформація великого пальця ноги – це досить поширена ортопедична проблема, обумовлена ​​поразкою плеснової кістки і плюснефалангового суглоба. В результаті викривлення великого пальця стопи з'являється освіту (кістковий наріст), яке поступово збільшується і запалюється, супроводжуючись таким неприємним симптомом, як біль.

Основною причиною недуги є дисплазія (збільшення еластичності) сполучної тканини, що призводить до пошкодження капсульно-зв'язкового апарату. До провокуючим захворювання факторів належать, як правило, носіння незручного взуття, травми стопи, носіння взуття на підборах, ендокринні порушення.

Одним з основних методів лікування даної патології є хірургічне видалення кісточки на великому пальці ноги, операція в таких випадках може проводитися різними методами в залежності від складності захворювання і стану пацієнта. Однак слід знати, що подібна терапія підходить не всім.

Протипоказано видалення кісточки на великому пальці ноги за допомогою операції людям, які хворіють на цукровий діабет, тяжкі серцево-судинні захворювання,мають порушення кровопостачання і іннервації стоп, існують також вікові обмеження (в залежності від загального стану організму).

Видалення кісточки на великому пальці ноги шляхом операції можна уникнути на ранніх стадіях хвороби, якщо вчасно почати консервативне лікування, застосовувати спеціальні фіксатори, лікувальну фізкультуру і фізіопроцедури. Перш, ніж приступити до корекції слід пройти повне обстеження і здати необхідні аналізи.

Не проводиться з видалення кісточки на великому пальці ноги операція без попередньої рентгенографії, виконаної в двох проекціях (прямій та боковій). Це дозволить поставити правильний діагноз, а також виявити наявність можливої ​​кісти, артрозних зміна кісткової тканини, ступінь остеопорозу і деформації стопи.

Перед проведенням операції, як і перед будь-яким іншим хірургічним втручанням пацієнту потрібно пройти невелике обстеження, а саме:

 • здати загальний аналіз сечі і крові;
 • визначити рівень цукру в організмі;
 • перевірити пацієнта на наявність таких інфекцій, як ВІЛ і СНІД, вірусні гепатити В і С, сифіліс;
 • зробити коагулограму, флюорографію, ЕКГ.

Операція з видалення кісточки на великому пальці ноги може проводитися декількома методами, вибір яких залежить від вираженості і особливостей деформації, а також загального стану хворого, наявності у нього супутніх недуг. Відрізняються такі операції один від одного вартістю, технікою проведення, ступенем пошкодження тканин і тривалістю реабілітації.

Однак всі їх можна розділити на 2 типу корекції:

 • малоінвазивне хірургічне втручання;
 • реконструктивна методика.

Позбутися від шишки на нозі можна в державній і приватній клініці, за допомогою самих різних технологій, у тому числі і лазера. В інтернеті можна не тільки дізнатися ціну процедури, але і подивитися відео про те, як вона проводиться, а також спираючись на відгуки визначити наскільки ефективний кожен з методів подібної терапії.

Операція на кісточці великого пальця ноги: опис різних методів

Операція з видалення кісточки на великому пальці ноги може проводитися різними методами і складатися з одного або декількох етапів, в залежності від стадії захворювання.

На сьогоднішній день виділяють наступні методи консервативного лікування подібної патології:

 1. Екзостозектомія – представляє собою видалення остеохондрома (кістково-хрящового наросту доброякісного характеру), а також запаленої плюснефалангового суглобової сумки. Процедура проводиться під епідуральним наркозом, можливо малоінвазивна або відкрита форма хірургічного втручання. Якщо на початкових етапах хвороби операція на цьому закінчується, то при більш важких станах екзостектомія є початковим етапом операції на кісточці великого пальця ноги.
 2. Остеотомія першої плеснової кістки проводиться при 2-4 ступеня вальгусной деформації. Дана процедура спрямована на приведення до норми кута між першою і другою плесновими кістками. Залежно від індивідуальних особливостей остеотомія може бути дистальної або проксимальної. Операція на дистальній області кісточки великого пальця ноги є вироблений доктором перелом дистальної частини першої плеснової кістки, виправляє все відхилення і призводить все її фрагменти в правильне положення з подальшою фіксацією за допомогою гвинтів з титану. Проксимальная корекція проводиться також лише в проксимальної області.
 3. відсікання відводить великий палець м'язи є проміжним етапом корекції і зазвичай передує подальшим етапам операції на кісточці великого пальця ноги.
 4. Операція на кісточці великого пальця ноги, яка називається – остеотомія проксимальної фаланги, Полягає у виконанні хірургічного перелому, необхідного для виведення плеснової кістки з відвідного положення, з подальшим фіксуванням (при необхідності) гвинтом і накладенням еластичного бинта поверх стерильної пов'язки. У реабілітаційному періоді показано носіння спеціального взуття.

Операція на кісточці великого пальця ноги може бути проведена за допомогою лазера на будь-якого ступеня недуги. При цьому променем лазера проводиться поетапна шліфовка шишки, з поступовим її вирівнюванням. При цьому необхідно попередньо провести надріз шкіри, а потім накласти шви. Процедура проводиться під місцевою анестезією.

За допомогою лазерної корекції можна виконати висічення частини виступаючого кістки і навколишнього її м'якої тканини (екзостектомію), видалити фалангу пальця або повністю замінити суглобової блок. Незважаючи на те, що лазерна операція на кісточці великого пальця ноги практично не має протипоказань,перед її проведенням необхідно отримати консультацію у лікаря і провести всі необхідні дослідження.

На відміну від хірургічного втручання, проведеного звичайним способом, лазерна корекція триває не більше години, з малими кровопотерями і коротким відновним періодом (до 2-х тижнів), що усуває багато проблем.

Як прибрати кісточку з великого пальця ноги без ускладнень і наслідків

Перш ніж зважитися на операцію з видалення наросли кісточки на першому пальці ноги, пацієнт повинен мати уявлення про те, які ускладнення можуть виникнути в результаті такого консервативного лікування.

Найчастіше зустрічається:

 • якщо не виконувати приписи ортопеда, в тому числі по відношенню взуття після операції, то можливий рецидив хвороби;
 • як і будь-яке хірургічне втручання, видалення шишки може привести до інфікування рани;
 • можливо неправильне зрощення кістки після остеотомії;
 • в рідкісних випадках розвивається асептичне некротичне ураження головки плеснової кістки;
 • при порушенні рекомендацій по мірі навантаження на стопу або неякісної фіксації, можлива міграція гвинтів.

Під час післяопераційного періоду після того, як прибрали кісточку з великого пальця ноги, слід вибирати стратегію, відповідну тяжкості процедури і ступеня пошкодження тканин. Зазвичай період триває від 2-х тижнів до 2-х місяців.

Відразу після операції призначають протимікробні, протизапальні засоби, а також антикоагулянти. Пов'язку змінюють кожні 3-4 дні, під наглядом лікаря, щоб не допустити зміщення кістки.

Тільки прибрати кісточку з великого пальця ноги не є вирішенням проблеми, важливу роль має реабілітація, яка включає носіння спеціального ортопедичного взуття (1-1,5 місяці), компресійного білизни і поступове відновлення навантажень. Фіксуючу пов'язку рекомендується носити не менше 3-х тижнів. Після операції потрібно обмежити навантаження на стопу, ходьбу звести до мінімуму, водити машину дозволяється не раніше, ніж через місяць після корекції.

Важливу роль після того, як прибрали кісточку з великого пальця ноги, має взуття, спочатку вона повинна бути спеціальної, ортопедичною, з широким носком. Через 4-6 місяців допускається трисантиметровим каблук. Займатися спортом можна не раніше, ніж через 5 місяців після корекції.

Щоб не потрібно було переживати про те, як прибрати кісточку з великого пальця ноги, потрібно дотримуватися таких вимог:

 • підтримувати нормальну масу тіла;
 • носити зручне, якісне взуття;
 • відмовитися від високих каблуків;
 • при появі початкових ознак хвороби спробувати виправити ситуацію шляхом використання фіксаторів.

Подібні коригувальні пристосування (бандажі) бувають 2-х видів: денні та нічні. Денні фіксатори призначені для запобігання патології і пристосовані для носіння в повсякденному взуття. Нічний коректор одягається перед сном і сприяє зменшенню викривлення. Фіксатор регулює кут відхилення великого пальця, поступово збільшує його, повертаючи в фізіологічний стан.

Таке пристосування сприяє зниженню набряклості і больових відчуттів. Крім того, є багато рецептів народної медицини дозволяє запобігти утворенню шишок на ногах. До найбільш ефективним відносяться компреси з настою брусничних листя, з подальшим масажем. Хороший результат дають вправи для стоп: згинання та розгинання пальців ніг, обертання стоп, катання дрібних деталей (ручок, олівців).

Відгуки

Тетяна, перукар, 45 років "На операцію з видалення кісточки великого пальця ноги зважилася, тому що крім естетичного дефекту сильно мучили болі. Перші 2 тижні після операції не ходила, півроку не водила машину, але краса ніжок того варто."

Світлана, менеджер, 36 років "За порадою подруги зважилася на лазерну корекцію своїх шишок на ногах. Дефект був невеликий, тому лікар порадила малоінвазивне втручання. Результатом задоволена. Правда, взуття на високих підборах носити не наважуюся."

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: