Що являють собою наші нігті?

Що являють собою наші нігті?

Давайте перевіримо, наскільки добре Ви знаєте свої нігті і, взагалі, що вони з себе представляють, чим харчуються, як ростуть і яку роль виконують. Деякі не вважають нігті важливою частиною організму, припускаючи, що і без них (принаймні не особливо звертаючи на них увагу) цілком можна прожити. Давайте подивимося, чи так це насправді. Для цього пропоную статтю, в якій в загальному і досить докладно розглянуті всі аспекти, які необхідно знати про нігтях.

нігті – це щільні пластини роговий тканини, що покривають тильну поверхню кінчиків пальців на руках і ногах. Як і волосся, нігті – це похідні клітин шкіри (епідермісу). Головна функція нігтів – захисна: вони оберігають чутливі кінчики фаланг пальців від механічних травм. Також до їх функцій відносять як це не смішно корисність при чесання і твердість пальців в різних справах (наприклад, що-небудь пошкребти).

Про будову нігтя я докладно писала в статті раніше. Тому опишу його лише коротко. Ніготь лежить на так званому нігтьовому ложі. Передній кінчик нігтя вільний, а задній, також як і бічні його частини оточені шкірними складками, які називаються нігтьовими валиками і не дають бактеріям проникати в частину нігтя, що відповідає за його зріст – корінь або матрикс.Краї валиків поступово висихають і утворюють задирки, з якими необхідно боротися. Корінь нігтя розташований під заднім валиком і його малу частину можна побачити в формі білого півмісяця біля основи нігтя. Саме тут, в корені, відбувається формування нових клітин нігтя, які незабаром оновлюють старі (повне оновлення займає в середньому до півроку).

В основі нігтьової пластини лежить кератин (Також як і в волоссі), а його щільність пояснюється вмістом атомів сірки, кількість якої і впливає на твердість нігтів. У багатьох випадках це спадкове. А між шарами кератину розташований жир і вода, які в свою чергу роблять нігті пластичними, гнучкими і блискучим. При цьому надлишок води робить нігті занадто товстими і м'якими, що особливо часто помітно у людей, що часто контактують з водою. Серед мікроелементів варто також відзначити зміст в нігтях кальцію, цинку, хрому, селену і фосфору. Саме вони підтримують здоров'я нігтів.

Якщо казати про зростання нігтів, То він значно повільніше, ніж зростання волосся, хоча може на перший погляд здається навпаки. За тиждень ніготь на руці відростає приблизно на 1 – 2 міліметри, на нозі на 0,25 – 1 мм. Харчуються ж нігті завдяки хорошому кровообігу в своєму корені (матриксі).Зростання нігтів можуть прискорити гормональні порушення (перехідний вік, вагітність, менструація і ін.), В той час як уповільнити зростання може звичка гризти нігті, постійне друкування за комп'ютером, суворі дієти, а також порушення кровообігу в матриксі (наприклад, при травмі нігтя) або обміну речовин.

За нігтям також іноді можна визначити збої в самому організмі. Наприклад, наявність поздовжніх смужок або вогнутостей може бути свідченням хронічних запальних захворювань, а поперечні – хвороб внутрішніх органів. (Детальніше можна прочитати в розділі хвороби нігтів). Багато про що також може сказати форма нігтя. Якщо він має вигляд наперстка – можливий псоріаз, вид годинникових стрілок – хвороби легенів або онкологія, ложкоподібні нігті говорять про дефіцит заліза. Якщо ніготь змінив свій колір, то можливо до цього призвів збій в роботі внутрішніх органів: синій колір нігтів – це брак кровообігу, жовтий – хвороби печінки, а якщо вони ще й нерівні, то це цукровий діабет або ж грибкове захворювання.

здоров'я нігтів багато в чому залежить від правильного і постійного догляду за ними.Періодично необхідно проводити процедуру гігієнічного манікюру, правильно стригти ніготь а також робити чистку кутикули та бокових валиків. Подробиці про все це можна прочитати в блозі в розділах догляд за ногтікі і види манікюру.

Нігті вже давно стали важливою частиною зовнішнього вигляду людини і носять вже естетичну цінність. Адже просто глянувши на нігті і руки людини, можна сказати як він піклується про показності свого зовнішнього вигляду. А крім того, гарний дизайн нігтів завжди допоможе будь-якій дівчині додати незвичайну родзинку в свій образ. І все це така маленька частинка нашого організму, як нігті! Ну що, впізнали що це таке і навіщо вони потрібні? Сподіваюся, було пізнавально і корисно! А на цьому у мене все, до зустрічі!

P.S. Хочете отримувати цікаві статті про манікюр на свій e-mail? Тоді дружненько підписуємося на оновлення мого блогу і насолоджуємося новими статтями.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: