Онихолизис від гель лаку

Онихолизис від гель лаку

Деякі жінки роками носять гель лак не відчуваючи проблем, у інших же при знятті покриття виявляється онихолизис – тобто відшарування нігтьової пластини часткове або повне. Дивуватися недугою можуть нігті рук і ніг.

Важливо розуміти, що фактори розвитку захворювання досить великі.

Причини онихолизиса після гель лаку


Розвиток неприємної хвороби нігтьових пластин може виникнути з причин:

  • Травматичний фактор – один з найпоширеніших. Не обов'язково заглиблюватися пальцем або пріщемлять його, цілком банальний поріз поряд з нігтем, елементарна скалка, опік пальця, носіння незручною і тісного взуття, навіть тривале перебування у воді може спровокувати відшарування пластин.

Онихолизис нігтів від гель лаку так само не рідкість:

  1. Якщо нігті сильно пече в лампі під час полімеризації, а ви соромитеся вийняти на пару секунд руку – отримуєте опік тканин, а тут недовго і до відходження нігтів, в нормі виймати 1-2 рази руку на 2 секунди на етапі полімеризації матеріалу;
  2. Любіть економити і експериментувати з гель лаками з китайських сайтів про виробників яких ніхто не знає – покриття може мати в складі заборонені компоненти або бути простроченим, з таким засобом не варто дивуватися коли нігті злізуть рівним шаром;
  3. Нарощування під гель-лак, а особливо зі створенням звужених, довгих, неприродних форм нігтів рівноцінно ходіння у вузькому взутті.

Травматична причина відходження нігтів з великою поверхнею відшарування може посилитися вторинними ускладненнями у вигляді грибкової або бактеріальної інфекції.

У місцях отслоек створюється доброчинна, трудновичіщаемая в домашніх умовах середовище для різного роду бактерій і грибків.

  • Бактерії – як першопричина, все частіше зустрічається,. Занадто тривале носіння гель лаку (більше 2,5-3 тижнів) з утворенням в ньому кишень-отслоек, може закінчитися потраплянням в них бактерій, яким за щастя таке середовище проживання. Бактеріальні інфекції досить швидко розвиваються і з часом призводять до утворення онихолизиса, а далі якщо нічого не зробити можна додатково отримати зараження всіх нігтів і до того ж грибок.
  • Грибкове ураження нігтів також може бути на чолі поразки. Заразившись грибком і ховаючи захворювання під гель лаком з плином часу утворюється порожнина онихолизиса, а там вже недалеко до додаткових ускладнень.
  • Дерматози різного характеру в області нігтів.
  • Захворювання внутрішніх органів і ендокринні порушення надають згубну дію на весь організм і нігті не виняток.
  • Алергія на гель-лак або на застосування хімічних засобів без захисного одягу (засоби для прибирання будинку і прання, садові препарати).
  • Тривале застосування препаратів групи антибіотиків, гормональних.

Захворювання нігтів носить неприємних характер, проте займатися самолікуванням і, що важливо, самопостановкой діагнозу ні в якому разі не можна. Неправильна терапія носить зворотний ефект – організм послаблюється, а нігтям стає тільки гірше.

Лікування онихолизиса після гель лаку і не тільки


Як ми вже з'ясували характер захворювання нігтів досить широкий, дізнатися причину виникнення можна у дерматолога, якщо уражені тільки нігті на ногах відвідайте подолога.

Для визначення патогена виникнення онихолизиса робиться зішкріб матеріалу на аналіз. Також фахівець зачищає уражену область, видаляється відійшла частина нігтя, проводиться обробка пластин.

Варто відзначити, що звичайний майстер манікюру не може займатися очищенням нігтів з оніхолізіс.Такі маніпуляції можливі тільки сертифікованим фахівцем з парамедичних манікюру або дерматологом.

Залежно від виду патогена вплинув на розвиток онихолизиса призначаються антибіотики, протигрибкові препарати або інше лікування, відповідне причини зараження.

У нормі до медикаментозної складової призначається обробка нігтів в домашніх умовах. Це ванночки, спеціальні масла і активатори росту, що доповнюються масажем пальців і рук для поліпшення кровеобращения.

Чи можна покривати нігті гель-лаком при Онихолизис


Така терапія не в'яжеться з нанесенням гель лаку і якщо ви собі не ворог від манікюру на період лікування варто відмовитися.

У деяких випадках лікар допускає протезування нігтів на термін лікування, але до нарощування і гель лаку вони не відносяться.

Нігті уражені грибком неприпустимо протезувати, так як патогени прекрасно себе почувають навіть під шаром спеціалізованого складу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: