Інструменти для педикюру, список засобів

Інструменти і засоби для педикюру

Всім привіт! У минулій статті я почала нову рубрику про педикюр, але розповіла зовсім мало, адже тема ця велика і різнобічна, що стосується не тільки нагідок, а й самих ніжок, тому продовжимо. І тут я хочу поговорити про набір інструментів і засобів, який необхідний для виконання самостійного педикюру в домашніх умовах.

Вирішивши освоїти педикюр, ви напевно насамперед задумаєтеся про те, які потрібні інструменти. Але відповідь на нього зовсім не однозначний, адже кожен вирішує для себе, який вид педикюру (а вони бувають найрізноманітніші, як і в манікюрі: класичний, комбінований, апаратний, лікувальний, СПА та ін., Про це ми поговоримо пізніше) і з яким покриттям буде робити, тому тут можна лише дати загальний список інструментів і засобів, які потрібні для тих чи інших цілей, а ви вільні самі вибирати, чи знадобиться вам даний інструмент і чи впорається він з вашим типом нігтів і шкіри. Я сподіваюся, що мій посил ви зрозуміли, тому поїхали!

Інструменти для педикюру

Класифікувати підкорені інструменти можна в залежності від їх області застосування:

 • Для роботи з нігтями,
 • Для кутикули,
 • Для догляду за шкірою ніг,
 • Лікувальні (боротьба з мозолями, натоптишами, грибком, вросшим нігтем і ін.)

Розберемо їх по порядку, починаючи з того, що потрібно для догляду за нігтями і кутикулою.

 1. ножички. Вони також відрізняються від манікюрних. Для підрізання нігтів на ногах потрібні ножиці з прямими кінцями, так як тут на заокруглені куточки нігтів – це може привести до вростання нігтя. Ножички з заокругленням можна використовувати для підрізання кутикули.
 2. Кусачки. З їх допомогою видаляють кутикулу після розм'якшення. Можна також ними позбавлятися від задирок, хоча на ногах вони бувають вельми рідко. Не використовуйте кусачки для підрізання нігтів, інакше вони швидко затупятся, а часта заточка кусачок дуже дорога процедура!
 3. щипчики. Цим інструментом зручно зрізати нігті, якщо вони сильно запущені і щільні: щипчики мають велику ступінь стиснення, ніж ножиці, і без праці впораються там, де для ножиць необхідні величезні зусилля.
 4. пилки. Їх можна розділити на підвиди залежно від цілей використання:
  1. Для корекції довжини нігтів на ногах потрібна грубіша (грубозерниста з невеликою абразивністю) і тонка пилка, ніж для рук, так як самі по собі нігті тут більш товсті і щільні, а підступитися до них складніше. Тому я рекомендую використовувати скляну пилочку: Вона не настільки об'ємна, як тефлонові або пластикові, і не призводить до розшарування нігтів, як металева. Взагалі, довжину повністю на нігті не спилюють: її зрізують ножицями або кусачками, а потім пилкою запечатують торець рухами від країв до центру (зверніть увагу на напрямок, адже на руках ми ведемо пилку в одну сторону).
  2. для шліфування нігтьової пластини (наприклад, при підготовці до покриття гель-лаком) необхідна спеціальна пилка-шліфувальник або бафік.
  3. для полірування (Додання блиску) натуральним нігтям використовується пилка-полірувальник.
 5. пушер. Він здебільшого продається двосторонній: з лопаткою і сокиркою або кюреткою. Лопатку використовують для відсунення розм'якшеною кутикули (можна замінити на апельсинові палички), топірцем видаляють ороговілий шар птеригия з нігтів, а кюреткой (ложечкою) очищають простір під нігтиками.

Для догляду за шкірою ніг використовують:

 1. Скребок (верстат). Це сучасна альтернатива всім відомій пемзи, і використовується з тією ж метою – для зрізання огрубілих ділянок шкіри.
 2. Пемза або терка для ніг. Мінус пемзи при обробці підошви стоп, мозолів і тріщин в тому, що вона швидко забивається.А от сучасна альтернатива – скляні або металеві терки з мікро ножами, розташованими під певним кутом, прекрасно справляються зі своїм призначенням і залишаються в хорошому стані.

Засоби для педикюру

Далі розглянемо рідкі засоби, які знадобляться для домашнього педикюру:

 1. Засіб для розм'якшення кутикули. Це може бути спеціальний засіб в баночці, аналогічне манікюрному, а може бути ванночка. Тоді для неї знадобиться засіб з пом'якшувальною дією: відвар ромашки, календули, лимон, морська сіль і т.п.
 2. скраб. З його допомогою робимо масаж, відлущує огрубілу шкіру і робимо її більш гладкою. Наноситься перед ванною і тримається до вбирання в шкіру, після чого масажними рухами змивається.
 3. Зволожуючий крем. Для пом'якшення і живлення, масажу і як завершальний етап педикюру наноситься зволожуючий крем. Він може також мати антисептичним і дезодорує дією.

До допоміжних матеріалів та інструментів для педикюру відносяться:

Ванночка, ватяні диски, тальк для ніг, ефірні масла, роздільники пальців ніг, удалители мазолей і натоптишів, роздільник для пальців ніг і ін.

Цей список можна продовжувати і розширювати залежно від виду педикюру. Наприклад, для апаратного потрібно ще й спеціальний дорогий апарат, тому його не використовують для домашнього педикюру – це професійний інструмент.

Поради щодо вибору інструментів для педикюру

У базовому варіанті завжди можна купити готовий набір для педикюру. Він зазвичай включає ножиці, пилку, кусачки і лопатку – все металеве, тому пилку краще відразу відкласти в сторону.

Якісний інструмент коштує грошей, тому якщо ви готові витратитися, то при виборі звертайте увагу на:

 • зручність. Як лежить в руці і чи можете ви оперувати ним під час роботи з нігтями на ногах.
 • метал. Найкращий варіант – це нержавіюча сталь, на інших велика ймовірність появи потемніння, іржі, крім того, їх складно якісно стерилізувати.
 • Заточення. Хороший інструмент не буде мати нерівностей на ріжучої частини і на кінчику, він не буде рвати кутикулу і дозволить швидко виконати обробку.

Правила зберігання інструментів для педикюру

Як і манікюрні, педикюрні інструменти вимагають догляду і дотримання правил зберігання:

 • стерилізація. Після використання (особливо якщо ви працюєте з клієнтами) весь металевий інструмент необхідно стерилізувати. Цьому у мене на блозі присвячена окрема стаття, вивчайте!
 • Заточення. Періодично виконуйте заточування ріжучих інструментів. Не намагайтеся зробити це самі, звертайтеся до фахівців.
 • зберігання. Використовуйте футляри, в яких продавався інструмент, для його зберігання. Кладіть щипчики, ножиці і кусачки лезом вниз для уникнення деформування.
 • Виробник. Як і в будь-який інший сфері, професійний інструмент знають на слух по виробнику, адже зарекомендувало себе якість говорить сама за себе. Тут це Сталекс, Zinger і деякі інші, які спеціалізуються саме на виготовленні нержавіючих інструментів для педикюру та манікюру.

Ну ось здається і все. Як бачите, про кожного інструменті тут я сказала всього пару слів, так як пропоную лише список з описом сфери застосування, однак окремі з них вимагають великих роз'яснень, чому ми і присвятимо надалі свої статті. Тому до швидкого в нових випусках, до побачення!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: