Гжель на нігтях - російські мотиви в сучасному манікюрі та виконання дизайну покроково

Гжель на нігтях: російські традиції в сучасному дизайнерському манікюрі

Гжель на нігтях – це стиль розпису манікюру з використанням російської стилістики і холодних кольорів. Однак такий манікюр є актуальним не тільки в зимову пору, а його популярність все більше зростає і за межами Росії.

Історія виникнення. Перші товари з використанням гжелі стали з'являтися на території Росії вже в XIV столітті. Такі малюнки, як правило, наносилися на іграшки або їм подібні речі і активно продавалися на ринках Москви. Далі такі вироби стали набирати все більшої популярності і до XIX століття про Гжели знали далеко за межами столиці Росії. Найбільшим попитом користувалися предмети, виготовлені з порцеляни.

Назва "Гжель" було взято на честь того місця, де даний дизайн був винайдений – регіону в Підмосков'ї, в який входило 27 сіл. Однак тільки з XIX століття Гжель придбала знайомий нам зовнішній вигляд. Майстри тільки в цей час прийшли до одноголосного рішення, що синій і блакитний варіант найбільше гармоніює з білим або глазурованого фоном.

На даний момент Гжель використовується не тільки при оформленні порцелянових виробів. Все більшої популярності, як на території РФ, так і за її межами набирає даний стиль в одязі, прикрасах. На окрему увагу заслуговує манікюр Гжель.Розпис нігтів в такому стилі виглядає дуже стильно в зимову пору.

Нігті в стилі Гжель більшою мірою актуальні в зимовий час, коли навколо сніг, хоча може прекрасно вписуватися в літню тематику. У плані гардероба дизайн нігтів Гжель найкраще комбінується з білими нарядами. А ось з певною стилістикою можна експериментувати – в залежності від яскравості і насиченості самого малюнка.

Деякі орнаменти можуть вписуватися в строгий, діловий стиль, в той час як інші можуть підходити тільки для вільного способу молодої студентки.

Окремо варто сказати про урочистих варіантах манікюру в стилі Гжель. При правильному комбінуванні квітів фону і малюнка нігтів з сукнею виходить дуже красиві композиції, ідеально гармоніюють один з одним. Часто такий манікюр використовують в якості весільного варіанту, додаючи в наряд нареченої елементи блакитного або синього. У плані оформлення Гжель на нігтях має безліч варіацій. У класичному понятті Гжель на нігтях може мати вигляд найрізноманітніших квіток, гілок, завитків, орнаментів, точок, фігурних мазків з тінню і всього іншого.

Одним з головних принципів такого манікюру – покриття малюнком всієї нігтьової пластинки. Однак в сучасних варіаціях його дотримуються не завжди. Дизайн нігтів Гжель сам по собі має чітку колірну гамму – білий або кольору глазурі фон і відтінки голубого, фіолетового або синього в якості малюнка.

Тільки в деяких ситуаціях може використовуватися чорний фон і жовті вкраплення в малюнку. Підбір відтінку для малюнка краще проводити до загального стилю і дрес-коду. Ніжні блакитні тони менше акцентують увагу на себе і більше підходять для серйозного образу. Насичені сині і фіолетові відтінки навпаки здатні підкреслити унікальність і привертати до себе увагу, що більш доречно в образі молодої дівчини.

Гжель на нігтях може бути виконаний кількома способами. Вибір методики залежить від того, який з них володіє людина, часу, яке можна приділити манікюру, складності виконання і особистих уподобань жінки.

 • У класичному і найбільш ефектом варіанті Гжель на нігтях виконується за допомогою акрилу або гуаші.
 • При поганому володінні пензликом або відсутності здібностей до малювання краще скористатися звичайною голкою або зубочисткою.
 • При стислих термінах, за які потрібно отримати дизайн нігтів Гжель можна скористатися спеціальними наклейками.

Дизайн нігтів Гжель: техніка виконання в домашніх умовах

Дизайн нігтів Гжель – це той варіант манікюру, який можна виконувати в домашніх умовах. Звичайно, мова йде про більш простих малюнках, так як складні композиції краще довіряти майстрові в салоні краси.

Необхідні інструменти та матеріали:

 • Ножички для кутикули.
 • Пилочки для нігтів. Для повноцінної роботи знадобитися два інструменти – з великим і дрібним напиленням. Також може використовувати керамічна пилка і полірувальний брусок.
 • Засіб для зняття лаку.
 • Лак-база.
 • Тонкі манікюрні пензлика.
 • Лаки обраних квітів / акрилові фарби на водній основі.
 • Закріплює лак.

Покрокове керівництво виконання Гжель на нігтях. Всю техніку виконання манікюру Гжель можна розділити на кілька етапів: корекція кутикули, підготовка нігтьової пластинки і безпосереднє нанесення манікюру.

Корекція кутикули. Проведення даного етапу є обов'язковим, так як дизайн нігтів Гжель має на увазі нанесення малюнка на всю нігтьову пластинку, в тому числі і лунку.

Саму кутикулу можна прибрати декількома шляхами:

 • При невеликому обсязі її можна просто відсунути за допомогою спеціальної палички (як правило – апельсинової).
 • Якщо кутикула розрослася до значних обсягів її краще обрізати за допомогою ножнічек.

Підготовка нігтьової пластинки. Цей етап вже відноситься до безпосередньої роботи з нігтем і проводиться в кілька кроків:

 1. Полірування нігтя. За допомогою полірувального бруска або дрібнодисперсного пилочки знімається кератиновий куля нігтьової пластинки.
 2. Додання необхідної форми. Для цього застосовується звичайна або керамічна пилка з великим напиленням. Дизайн нігтів Гжель найприємніше виглядає на нігтях квадратної або овальної форми.
 3. Знежирення. Проводиться для позбавлення від зайвої пилки або інших забруднювачів за допомогою вати або ватяних дисків і засоби для зняття лаку.

Застосування манікюру Гжель на нігтях. Залежно від обраної техніки проводитися нанесення самого манікюру. Даний етап включає таку послідовність дій:

 1. Несення "бази". Застосування базового лаку необхідно для створення рівної поверхні під манікюр. Особливо важливий цей етап для нігтів з дефектами поверхні.Далі ніготь залишається в спокої до моменту висихання.
 2. Застосування фону. За допомогою тонкого пензлика наноситься білий або глазурований лак на всю площу нігтьової пластинки в два шари, після чого йому дається час на висихання.
 3. Виконання малюнка. На даному етапі все залежить від здібностей майстра і задумки манікюру. У класичному понятті Гжель на нігтях на увазі малюнки акриловими фарбами або лаком відповідного кольору. Однак, за відсутності впевненості в своїх силах, можна використовувати голку або зубочистку. Дані методики будуть викладені далі.
 4. Закріплення. Після виконання малюнка потрібно дати манікюру висохнути, і наносять закріплює лак.

Дизайн нігтів Гжель за допомогою фарб або лаку. Найбільш популярний варіант такого манікюру – Гжель на нігтях в рамочці. Виконується він за такою методикою:

 • За допомогою найтоншої пензлика потрібно нанести синій лак або фарбу по всьому периметру нігтьової пластинки. Ширина отриманої рамки повинна становити близько 1 мм.
 • У центрі нігтя наноситься малюнок. Найбільш поширені це квіти, такі як троянда, нарцис або півонія.
 • За допомогою білого і синього лаків потрібно додати малюнку обсягу, виділити тіні і світлові плями.
 • Додати спіральні або будь-які інші елементи, які будуть імітувати листя.

Гжель на нігтях за допомогою голки. Таку техніку використовують ті, хто недостатньо досвідчений в роботі з пензликом, обділений художнім талантом або просто віддає перевагу даній методиці. Інструкція по виконанню:

Крок 1

Після висихання фонового лаку наноситься кілька крапель лаку обраного кольору в різних місцях нігтьової пластинки.

крок 2

У центр цих крапель нанести лак більш світлого або темного відтінку, при бажанні в них же можна внести крихітні краплі білого лаку. Це додасть більше обсяг малюнку.

крок 3

Далі за допомогою зубочистки або голки акуратними рухами виконується малювання будь-яких завитків або квіток. Обмеження тільки одне – фантазія.

крок 4

При бажанні можна об'єднувати візерунки з різних точок. Це дає можливість отримати цілісний малюнок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: