Гідрогель для квітів: вологість під контролем

Гідрогель для квітів: вологість під контролем

Краща пора року – це відпустка, але гіркота розставання з рослинними вихованцями може затьмарити передчуття відпочинку. Туга від майбутньої розлуки – ніщо в порівнянні з тривогою за їхнє здоров'я.

Добре, якщо поливати квіти погодяться родичі, а якщо ні? Виручить гідрогель – "розумний" грунт, який подбає про благополуччя рослин під час вашої відсутності.

Поговоримо, що таке гідрогель, як ним користуватися і чому Аквагрунт made in China – тихий вбивця горшочних квітів.

Вбирати і віддавати: для чого потрібен гідрогель для кімнатних рослин?


Гідрогель, він же – екопочва, гідрогрунт і Аквагрунт, поповнив асортимент квіткових магазинів недавно, хоча історія його виникнення сягає в глибину століть.

З давніх часів геніальні розуми людства міркували про те, як утримати вологу в ґрунті і запобігти втратам врожаю від посухи.

Спроби вирішити цю проблему в минулому столітті призвели до винаходу гідрогелів. Ініціатива належала ООН, а реалізацією займалися західні хімічні концерни.

За своєю суттю гідрогель – це полімер з високою всмоктуючою здатністю.

Один грам сухих полімерних гранул може увібрати до 200-400 грам води, збільшуючись в розмірах на 1000-1500%. Структура гідрогелю – гнучка і пластична.

При висиханні полімер повертається в початковий кристалічний вигляд, в присутності води знову набухає. При чому тут кімнатні квіти?

Додані в грунт, кульки гідрогелю вбирають вологу з ґрунту під час поливу і створюють своєрідний водний резервуар, до якого припадають коріння рослин за часів "посухи" для втамування спраги. Геніальне – просто.

Якщо ви…

  дбаєте про підтримку оптимальної вологості грунту,плануєте виїхати у відпустку, залишивши рослини на 2-3 тижні,або просто забуваєте регулярно поливати своїх "вихованців",

… пересадите горшкові квіти в Аквагрунт. Подякують. Що стосується застосування, гідрогель може використовуватися як в якості добавки, так і в ролі самостійного грунту.

Переваги та недоліки Аквагрунт


Використовуючи полімерний субстрат в чистому вигляді, пам'ятайте про його нейтральної природі. Аквагрунт не містить поживних речовин і не може забезпечити оптимальні умови для росту і розвитку.

Проблему дефіциту харчування можна вирішити додаванням добрив, але містити в такому середовищі рослини понад рік – все одно знущання над природою.

Деякі квіти не проживуть в Аквагрунт і місяці.категорично неприйнятний гідрогель для орхідей. Століття життя дивовижного квітки в скляній вазі з гелевими кульками недовгий.

Чому продають? Флористам платять гроші, "щоб було красиво", а ви знайте – орхідеї в гідрогелі гинуть, так само як кактуси, сукуленти і епіфіти.

Для висадки в чистий гель можна порекомендувати фікуси, драцену, диффенбахію, плющ, аспарагус, папороть, традесканції, сингониум і філодендрон. Багато хто віддає перевагу зберігати бамбук в гідрогелі – цілком собі живучий.

Можете поекспериментувати з будь-яким волого і тіньолюбних квіткою невисокого зросту з великою кореневою системою.

Висока декоративність грунту, негрязний процес висадки і зручне транспортування "грунту" в форматі порошку з магазину додому – спокусливі аргументи на користь того, щоб спробувати.

Переваги та недоліки грунту з гідрогелем


Гідрогелевий-грунтова суміш протипоказань і недоліків не має і може використовуватися в більшості випадків.

Гідрогель в складі грунту:

  при її пересиханні живить коріння вологою протягом 2-3 тижнів;запобігає перезволоження і захищає коріння від загнивання;регулює її текстуру – глинистий робить пухкої, піщану більш щільною.

Короткий інструктаж з висадження рослин "Так і так" надамо прямо зараз.

У грунт і замість грунту: гідрогель інструкція із застосування


Вище з'ясували, існує два варіанти експлуатування гідрогелів – як добавка в грунт або самостійна середовище для утримання рослин.

У грунт

  Перед додаванням субстрату в грунт розведіть його згідно з інструкцією (зазвичай грам порошку на склянку води).Набряклі гранули перемішайте з грунтом (зазвичай стакан гелю на літр землі) і висадіть квіти в грунт з гідрогелем як зазвичай.

Чи можна підсипати, закопавши, сухий субстрат в горщик? Прийнятно, але небажано. Після поливу і розбухання гранули можуть видавити рослина з горщика або пошкодити його кореневу систему.

Хочете поекспериментувати? Проколіть грунт по площі горщика на всю його глибину, наприклад, олівцем.

 1. Засипте в лунки порошок з розрахунку грам на літр грунту.
 2. Полийте. Чекайте.
 3. Якщо частина гелю з часом видавити наверх, присипте грунтом.
 4. Якщо вгору поповзе квітка, пересадите страждальця з почестями.

Змішування гідрогелю з землею

Насипати або накладати вологий гідрогель поверх грунту не має особливого сенсу.

Поміщений на грунт, Аквагрунт може створювати антураж і навіть перешкоджати випаровуванню вологи, але повноцінно грунтів не зволожить.

Більш того, навіювана їм ілюзія вологості може погубити квіти – зсередини грунт скукожітся від сухості, поки ви будете насолоджуватися своєю винахідливістю.

замість грунту

Хочете висадити квіти в гідрогель без грунту?

  Розмочити гранули великої фракції (5 г на літр води) протягом 2-3 годин.Дістаньте з горщика квітка із земляною грудкою, акуратно промийте коріння.Насипте набряклі полімери на дно майбутньої вази, поставить квітка, присипте Аквагрунт до лінії росту.Щоб уникнути пересушування верхнього шару регулярно його знімайте, розмочуйте і повертайте на місце. Або обприскуйте з пульверизатора. Або вкривайте поліетиленовою плівкою.Поливайте квіти в Аквагрунт раз в два тижні і строго стежте за дотриманням тіньового режиму – на сонячному світлі гідрогель зацвіте.

Гідрогель Аквагрунт не товариш: як вибрати правильний?


Придбати гідрогель можна в судовому магазині або будь-якому гіпермаркеті DIY-мереж типу Leroy Merllin і OBI.Чий грунт краще? Попереду планети всієї – Німеччина і Франція.

EVONIK, SNF FLOERGER і інші концерни аналогічного масштабу "підковані" технічно і екологічно. Беріть не дивлячись.

При бажанні підтримати вітчизняного виробника зверніть увагу на гідрогелю Аквасін і Щасливий дачник. А взагалі пам'ятаєте, 90% гідрогелю на ринку до здорового вирощування рослин не має відношення. Йдеться перш за все про азіатські Аквагрунт, створених для дизайнерських і розважальних потреб.

Чим небезпечний декоративний грунт?

Деякий час в кольорових кульках або кубиках квітка простоїть, але майже завжди, рано чи пізно, загине.

Декоративний гідрогель щільніше аграрного і погано віддає вологу, не кажучи про включення барвників та інших токсинів, наявність яких можна припустити з великою ймовірністю. Міжнародні сертифікати якості і листи безпеки в комплекті з грунтом з Китаю не йдуть.

Правильний гідрогель виглядає непрезентабельно – безбарвний, різнорозмірними і безформною. Зате – контроль якості кожної партії, екологічна безпека і довге життя кімнатних квітів.

Лайфхак: як зробити гідрогель в домашніх умовах?


100 грам німецького гідрогелю відмінної якості обійдеться всього в 100 рублів. Цієї кількості вистачить для створення 100 літрів гідрогелевий-грунтової суміші.

Для домашнього рослинництва витрати несуттєві. Все-таки хочете зробити гідрогель своїми руками? Лайфхакери винайшли нетривіальний спосіб отримання Аквагрунт з … памперсів.

 1. Розріжте підгузник і витягніть гранули.
 2. Змішайте полімерний субстрат з водою до утворення гелеобразной маси (в середньому грам на склянку).
 3. Стакан гелю з'єднайте з літром грунту і проведіть висадку.
 4. Гель буде пити воду з грунту, рослина – з гелю. Всі ситі і задоволені, а памперси для дітей – це шкідливо.

ВІДЕО ІНСТРУКЦІЯ

А що потім?


Водні абсорбенти – справа хороша. Ідея влагосбереженія в умовах глобального дефіциту води на Землі повинна розвиватися.

Гідрогелі сорбують воду і забезпечують її економне витрачання. За кадром залишається відповідь на питання про безпеку полімерів, які підносяться як pH-нейтральні і екологічно чисті.

Через 3-5 років гідрогель розкладається і, кажуть неофіційні джерела, при руйнуванні вивільняється акриламід – небезпечний для людини і тварин нейротоксин.

Офіційні джерела запевняють, кількість залишкового акриламіду регламентовано і безпечно. Можливо. Але пам'ятати про іншу сторону питання потрібно. Хоча б для того, щоб не економити, замовляючи дешевий і красивий Аквагрунт з Aliexpress.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: