FDA: кетоконазол небезпечний для здоров'я

FDA: “Кетоконазол” небезпечний для здоров'я

Згідно з даними FDA (Уайт Ок, Меріленд, США), в липні 2013 року зі списку лікарських засобів використовуваних для лікування грибкових захворювань шкіри і нігтів були виключені таблетки Кетоконазолу, з огляду на виявлення безлічі побічних ефектів, які викликають порушення роботи наднирників, а також дають небажані ефекти при вживанні з іншими лікарськими препаратами.

Головною причиною прийняття даного рішення стало отримання даних про летальний кінець, що стався в результаті прийому Кетоконазолу. За нез'ясованих даними, котра захворіла онихомикозом, помер від ураження печінки, внаслідок прийому Кетоконазолу.

Інструкція до препарату була переглянута, в неї були додані попередження про можливість розвитку важких порушень роботи печінки в зв'язку з прийомом препарату, що призводять в деяких випадках до пересадки печінки пацієнтам, які не мають патологій даного органу для прийому препарату. Однак більшість лікарів, незважаючи на зміни в інструкції, як і раніше призначають Кетоконазол для лікування грибкових захворювань шкіри і нігтів.

За отриманими даними в 2015 році в штатах Америки Кетоконазол був призначений близько 220000 пацієнтів.

У прес-релізі FDA підкреслює, що співробітники системи охорони здоров'я повинні призначати Кетоконазол тільки в разі крайньої необхідності, коли інша протигрибкова терапія не приносить результату.

Також FDA звертає увагу на те, що грибкові захворювання не несуть смертельну небезпеку для життя, тому прийняття Кетоконазолу значно ризикованіше і переважує вигоди від препарату.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: