Чому пузириться гель лак на нігтях?

Чому в гель-лаку з'являються бульбашки

Бульбашки на нігтях після нанесення гель-лаку – досить часта проблема, з якою може зіткнутися як початківець, так і вже досвідчений користувач цих матеріалів. Далі ми розберемо причини виникнення такого явища, способи, як йому запобігти, і що зробити, коли здуття вже з'явилося.

Чому пузириться гель-лак?

Варто відзначити, що пузириться може як сам кольоровий гель-лак, так і база або топ, що відбувається навіть частіше. В основному бульбашки з'являються вже в самому флаконі і це помітно при нанесенні складу на нігті. Причини при цьому для всіх матеріалів схожі:

 1. Перша і головна причина появи пухирців в гель-лаку – це потрапляння повітря у флакон при його струшуванні. Всі ми звикли, що звичайний лак краще струсити перед використанням, щоб привести його після довгого застою до однорідної консистенції. Однак з гель-лаком краще так не робити. У ньому також з часом пігмент осідає, але при струшуванні до складу потрапляє повітря, і через густий консистенції матеріалу він не може вийти назовні самостійно, як в лаку.
 2. Бульбашки всередині флакона можуть з'явитися через погано закритій кришки, особливо якщо постійно витирати кисть про шийку і забувати його очищати після використання гель-лаку.
 3. Порушення правил зберігання гель-лаків може призводити до виникнення такої проблеми. Пам'ятайте: містити гель-лаки необхідно в стоячому положенні в темному місці. Якщо флакон буде лежати, кисть всередині оголиться, що також призведе до утворення бульбашок.
 4. Рідина, яка може у флакон може спровокувати пузиріння матеріалу. Наприклад, якщо спробувати розбавити чимось гель-лак або змішувати два кольори у флаконі – цього робити не рекомендується.
 5. Коли кисть у гель-лаку пухнаста або широка, її недбале опускання у флакон, коли ворсинки зачіпаються про краю і набирається повітря, також провокує появу бульбашок в складі гель-лаку. Це особливо актуально для нових гель-лаків або густої консистенції матеріалу.

Я також помічала появу бульбашок в топі після перекриття їм складного декору, наприклад, об'ємних блискіток. Мабуть, кисть чіпляється за них, і ворс распушается, що провокує виникнення бульбашок прямо на нігті під час нанесення топа. Вирішити цю проблему може нанесення тонкого першого шару топа втираючими рухами, а вирівнювання поверхні робити вже другим шаром.

Менш схильні до появи бульбашок густіші гель-лаки: з блискітками і ефектами, а й вивести їх звідти складніше.

Як запобігти появі пузирів?

Відповідь на це питання проста – не робити нічого з перерахованого в причинах їх появи! А саме:

 • Якщо хочете привести консистенцію матеріалу до однорідної, що не струшуйте флакон, а просто покрутіть його між руками. При цьому матеріал не буде потрапляти вище кисті флакона і забивати шийку.
 • Дотримуйтесь правил зберігання гель-лаків, топів і бази, стежте за термінами придатності.
 • При вийманні кисті з тюбика, намагайтеся витирати зайвий матеріал не про саму горловину зверху, а залишати його ще всередині. А після використання гель-лаку протирати горлечко безворсовой серветкою, змоченою в рідині для знежирення нігтів.

Якщо бульбашки вже з'явилися

Коли ви бачите на кисті або при нанесенні матеріалу бульбашки повітря, значить вони вже є у флаконі. Що робити?

 1. Відкрийте гель-лак, але не виймайте кисть. Дайте таким чином постояти матеріалу на повітрі пару годин в темному місці, де на нього б не потрапляв денне світло. Після відстоювання, перемішайте склад пензлем, закрийте і покрутіть між рук (як нібито розтирайте руки).
 2. Щоб бульбашки вийшли швидше, можна помістити відкритий флакон в теплу (не гарячу) воду або на батарею і перешкодити гель-лак кистю.

Як позбутися від пухирців на нігті?

Здуття можна прибрати і після нанесення гель-лаку, якщо ви їх встигли помітити перед сушінням. Для цього:

 • Спробуйте акуратно тонким пензлем вивести бульбашку за межі нігтьової пластини, рухаючи його до вільного краю.
 • Якщо їх багато, то краще просто стерти непросушених шар і нанести його заново.
 • Поодинокі великі бульбашки можна проколоти голкою перед сушінням.

Гель-лак пузириться після нанесення

Є й інша проблема, коли бульбашки повітря з'являються вже після сушки покриття в лампі. Тут причини вже інші:

 1. Гель-лак нанесений дуже товстим шаром. При цьому він може не просто пузиритися, а скукоживаться, особливо в LED лампі, де все сохне швидко. Бульбашки можуть лопатися в процесі сушіння і утворюватися дірочки. У цьому випадку рішення одне – спилювати всі нерівності і намагатися виправити ситуацію новим шаром. Залишати покриття з бульбашками не тільки не естетично, воно не зможе довго протриматися на нігтях через дефект.
 2. Якщо гель-лак пече в лампі, І ви виймаєте руку в перші секунди сушки, це також може привести до появи бульбашок. Це не означає, що потрібно терпіти – ні в якому разі! Тут потрібно з'ясовувати, чому він пече. Зазвичай головна причина та ж – занадто товстий шар гель-лаку.
 3. На базовому шарі бульбашки після сушки можуть з'явитися через недостатньо якісної підготовки нігтів до покриття, а саме погане знежирення поверхні. Якщо нігті схильні до жирності, то краще крім звичайного засобу для знежирення додавати ще й шар праймера.
 4. Якщо натуральні нігті мають нерівності, то попередньо необхідно виконувати вирівнювання, інакше також можливе утворення здуття.
 5. Нехтування часом просушування верств може відгукнутися у вигляді бульбашок на покритті. Сільнопігментірованние кольору, темні відтінки, склади з домішками краще просушувати трохи довше.
 6. До утворення повітря під покриттям можуть призводити і дрібні ворсинки, які ви не помітили перед сушінням.
 7. Існує думка, що до утворення бульбашки може привести несумісність бази і топа з кольоровим гель-лаком, якщо використовувати матеріали різних марок. Я дуже часто користуюся різними комбінаціями топів і бази з квітами, але такого ще не бачила. Можливо це просто рідкісний виняток, тому як причину виключати не стану.

Пишіть, якщо проблема для вас актуальна і як боролися або боретеся з нею ви. Сподіваюся, що змогла допомогти розібратися з бульбашками, і вони вас надалі не турбуватимуть!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: