Чому діти гризуть нігті?

Чому діти гризуть нігті?

Каліфорнійські дослідники встановили, Що 60% дітей і 20% підлітків мають схильність гризти нігті. Психологи стверджують, що не варто поспішати сварити дитину, помітивши у нього цю шкідливу звичку, аргументуючи це тим, що заборона може викликати протест і посилити бажання гризти нігті, так як цим дитина допомагає собі заспокоїтися і зняти стрес. Особливо слід приділяти увагу підліткам, постійно гризе нігті, та як це може бути ознакою що розвивається депресії або підвищеної тривожності.

Дослідження показують, що виникнення звички гризти нігті, як правило, обумовлено стресовою ситуацією: розлученням батьків, початком відвідування дитячого садка, школи, народженням другої дитини в сім'ї, переїзд в інше місто. Бажання гризти нігті посилюється в моменти, коли дитина відчуває біль, страх, смуток, важкі переживання. А значна частина дорослих, що мають таку звичку, згодом замінюють її курінням – стверджують дослідники.

Проте, ситуація не безвихідна, і кожному з батьків під силу допомогти своїй дитині впоратися з шкідливою звичкою. Для цього психологи рекомендують розповісти дитині про мікроби, які постійно мешкають на руках, і особливо під нігтями,проте розповідати про це рекомендується не в формі закидів і повчань.

Ні в якому разі не можна бити дитину по руках, помітивши, що він гризе нігті, або мазати їх перцем, це може погіршити становище і викликати у дитини нервовий зрив. Замість цього фахівці рекомендують приділяти дитині більше уваги, робити з дитиною зарядку для пальчиків, малювати, ліпити. Згодом погана звичка заміниться на корисну, а дитина розвине в собі творчі навички.

Також фахівці закликають звернути увагу, якщо дитина гризе нігті з таким завзяттям, що вони запалюються і вростають, а також, якщо дитина постійно смокче палець і це деформує прикус. Такі ситуації можуть бути ознакою, що розвиваються психічних розладів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: