Формальдегід в лаку для нігтів: шкода і небезпека

Чим небезпечний формальдегід в складі лаків?

Жінки регулярно роблять манікюр, завдаючи лаки різних кольорів на нігті. При цьому мало хто замислюється про їх склад. Однак останнім часом цьому питанню стали приділяти набагато більше уваги. Жінки все частіше не просто оцінюють колір нового покриття, але і уважно вивчають склад, з'ясовуючи, чи не міститься формальдегід в лаку. Про шкоду цієї речовини було сказано вже чимало – проводилися досліди, дослідження і тести. Що ж вдалося з'ясувати фахівцям? Чи дійсно він настільки шкідливий? Чим може обернутися для здоров'я і нігтів регулярне використання лаків з формальдегідом в складі? Давайте разом спробуємо це з'ясувати.

Що таке формальдегід?

Формальдегід – це хімічна сполука, про який, можливо, вам доводилося чути під іншою назвою – формалін або мурашиний альдегід. У лаках він використовується як консервант, забезпечуючи їм потрібну консистенцію, попереджаючи передчасне всихання в бульбашці, роблячи їх більш стійкими. У великих дозах він є потужним канцерогеном, але в тому відсотковому співвідношенні, в якому він міститься в лаках, не може заподіяти здоров'ю серйозної шкоди.

Незважаючи на це, представниць прекрасної статі продовжує терзати питання про безпеку використання таких лаків для нігтів. Формальдегід зустрічається в лаках для нігтів досить часто. Точніше буде сказати, що він присутній в них практично завжди. Більш того, його можна виявити в складі лікувальних засобів для нігтів, які позиціонують як стимулятори росту. Дійсно, ефект від їх використання неможливо не помітити – нігті починають швидше рости, товщають, ущільнюються, стають міцнішими. Якщо вважається, що формальдегід приносить тільки шкоду, то як таке можливо?

Противники подібного лікування дотримуються думки, що під місцевим токсичним впливом формальдегіду відбувається висушування нігтьової пластини, і за рахунок цього вона ущільнюється. Є ще одна версія, за якою шкідливий вплив настільки велике, що організм починає нарощувати нігті, щоб небезпечні речовини не проникли в кров.

Нігті, незважаючи на свою щільну структуру, прекрасно пропускають різноманітні речовини в організм. У кров надходить від 10 до 80% активних речовин, нанесених на нігті.Якщо говорити про формальдегіді, то він має властивість накопичуватися, збираючись під нігтьової пластиною, і дуже важко виводиться звідти.

Чим шкідливий формальдегід?

У великій концентрації це з'єднання дуже небезпечно і токсично – воно призводить до пригнічення нервової та дихальної системи, викликає головні болі, ураження крові та астму. При сильному отруєнні може привести навіть до смерті. Але не варто занадто переживати. В лаку його концентрація настільки незначна, що не здатна спровокувати жодне з перерахованих захворювань і вже тим більше привести до летального результату.

Формальдегід широко застосовується не тільки в лаках для нігтів, але і в багатьох інших косметичних засобах. Наприклад, його часто можна побачити в складі шампунів. Правда, допустима концентрація становить всього 0,2%, в той час як багато недобросовісних виробників збільшують її до 2-4%, що абсолютно неприпустимо.

Вся справа в тому, що на ринку вартість формальдегіду дуже мала. Це дозволяє істотно економити на виробництві різних засобів. У європейських країнах та Америці ця речовина вже давно заборонено до використання в косметичних засобах.Там його замінюють пальмовою кислотою. Деякі вітчизняні виробники також почали слідувати цій технології.

Крім лаків і косметики нам доводиться стикатися з формальдегідом щодня, так як він використовується при виготовленні пластмасових виробів і меблів, де міститься набагато в більшій концентрації. Так що шкода лаків з вмістом формальдегіду дуже відносний.

Чи бувають безпечні лаки?

Якщо ви вважаєте за краще не ризикувати своїм здоров'ям заради краси, то вам можна порадити не купувати дешевої косметики. Безпечні лаки існують, їх можна дізнатися по позначці на етикетці "5-free". Це означає, що в його складі не міститься формальдегіду, формальдегідних смол, толуолу, камфори і дібутіла фталата – досить небезпечних токсинів. Всі вони містяться практично в кожному недорогому лаку для нігтів. Зараз багато фірм почали перейматися безпекою своєї продукції, тому перестали включати їх до складу.

Є ще одна категорія безпечних лаків. На них ви знайдете позначку "3-free". У їх складі ви не знайдете формальдегіду, толуолу і дібутіла фталата. Якщо ви дійсно турбуєтеся про своє здоров'я, то краще заплатити трохи більше і придбати саме ці безпечні аналоги.

Ось ми і з'ясували все, що потрібно знати щодо шкоди для нігтів, якого можна очікувати від формальдегіду. Далі вирішувати вам, продовжувати користуватися лаками з його змістом або віддати перевагу більш дорогим, але абсолютно безпечним аналогам, які підкреслять вашу красу і збережуть здоров'я. Якщо вас цікавлять склади лаків, то вам буде корисно подивитися відео, в якому експерт Олена Савенкова розповість про вибір безпечного і якісного декоративного кошти для нігтів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: