Білі плями на нігтях рук: причини, їх симптоми і лікування

Білі плями на нігтях рук: причини, їх симптоми і лікування

Більшість дівчат рано чи пізно у своєму житті стикаються з такою проблемою, як білі плями на нігтях. Позбутися від них дуже хочеться, але це малоймовірно, якщо не впізнати причину, по яким вони з'являються. Тільки після цього можна буде виключити той фактор, який провокує їх виникнення і зайнятися впритул його викоріненням. Також необхідно зрозуміти, як надалі уникати їх повторного появи і зберігати свої нігті в цілості й схоронності.

Що таке білі плями на нігті, і якими вони бувають?

Самі по собі такі цятки мають навіть серйозне назви медицині – Лейконехія. Під собою це хвороба має на увазі зміни нігтьової пластини через те, що неправильно відбувається її зроговіння або кератинізація. Самі точки – це не що інше, як невеликі бульбашки повітря, які згодом зберігаються між шарами нігтьової пластини. Медики і майстри манікюру прекрасно розуміють, що можна розділити це явище на чотири підвиди. Вони будуть залежати від площі ураження нігтів, а також від своєї форми.

 1. Тотальна лейконихия. Вона легко вражає практично весь ніготь, що є показником необхідності звернутися до лікаря.
 2. Обмежена.У цьому випадку буде спостерігатися тільки часткове порушення нігтя, а цятки можуть бути не дуже великими.
 3. Полосовідная. У цьому випадку на нігтях будуть білі смуги, як горизонтальні, так і вертикальні. Найчастіше їх розташування визначає, який орган буде у відповіді за виникнення.
 4. Точна лейконихия. Вона являє собою появу на нігтях невеликих точок, які бувають як поодинокими, так і у великих скупченнях.

Яка причина виникнення білих плям на нігтях?

Для того щоб приступити до викорінення цієї проблеми, а також в подальшому уникнути її, необхідно зрозуміти найпершу причину появи такого дефекту, яка запросто може зіпсувати навіть найкрасивіший і акуратний манікюр. Насправді, подібних проявів може існувати безліч, необхідно просто визначити, який з них підійде саме в конкретному випадку. Розглянемо найактуальніші.

 1. Фізичний травматизм. Більшість жінок і чоловіків кожен раз стикаються з тим, що ніготь був пошкоджений через сильного фізичного впливу. Тут може бути не тільки удар або вдавлення самого нігтя, але також і неправильне нарощування; манікюр, який робив дилетант.Якщо говорити про прояв такого дефекту на нігтьової пластини на ногах, то вплинути може навіть незручне взуття. Якщо дійсно причиною був це той фактор, тоді немає необхідності винаходити велосипед і намагатися вилікувати симптоми. Можна просто викорінити впливають фактори, і згодом таке явище саме по собі пройде.

2. Сильне пошкодження нігтя через вплив хімічних речовин. Тут досить широкий спектр причин, через які можуть виникнути плями на пластині. Сюди можна віднести навіть самі звичайні лаки, які не завжди виготовляється за стандартами якості і не будуть нешкідливими для нігтів. Не обходиться без таких дефектів і у тих людей, які безпосередньо займається будівництвом і ремонтом, адже все речовини, які застосовуються для оздоблювальних робіт, є небезпечними для шкіри рук людини і його нігтів. Тому не обійтися без спеціальних рукавичок, які зможуть убезпечити ручки і перешкодити потраплянню хімікатів на нігті. Окремо варто виділити і ті хімічні речовини, які дуже часто використовують домогосподарки. Сюди відносяться чистячі і миючі засоби, які можуть містити хлор або інші сильнодіючі активні речовини. Багато хто помічав, що їх вплив може навіть гель-лак з нігтів зняти.Що вже говорити про звичайну емалі. Тому заздалегідь варто подумати, який ефект вони будуть надавати на саму нігтьову пластину, і як надалі їй доведеться "виживати" в цьому жаху.

 1. Грибок. Через нього виникають не тільки білі смуги, можуть також спостерігатися інші кольори на пластині нігтя, або ж надалі сама пластинка почне руйнуватися. Вихід з цієї ситуації буде залежати тільки від того, на якій стадії знаходиться дане захворювання. Буває так, що впоратися з ним можна самостійно, але якщо ситуація дійсно сильно запущена, то не завжди і дерматолог зможе врятувати ніготь, який знаходиться в небезпеці.
 2. Нераціональне харчування. Ця проблема дуже часто з'являється у дітей і люди, які живуть в мегаполісах. Білі смуги і точки будуть з'являтися в результаті нестачі вітамінів А, Д, Е, а також кальцію і цинку. Саме мікроелементи, а точніше їх брак будуть вказуватися в якості друку і нагадуванні на нігтики. Однак паралельно з цим будуть ще додаткові ознаки, за якими можна визначити дану проблему. Це грибкові захворювання на тілі, неприємний запах з ротової порожнини, алергія, почервоніння на шкірі, свербіж, ламкість волосся, їх випадання, появу лупи.
 3. Хвороби з нирками.Тут найчастіше зміна кольору на нігті буде відбуватися прямо у його ложа, тобто, де він починає рости. Це найвірніший ознака того, що нирки або не справляються зі своєю роботою, або вимагають допомоги і поза.
 4. Сильні психологічні потрясіння. У будь-якій ситуації організм людини буде страждати від того, що відбувалися якісь сильні моральні і психологічні потрясіння. Буває так, що через це з'являється і плями на нігтях. Як показує практика, згодом вони просто переростають, тобто їх можна обрізати ножицями при стрижці нігтів і забути про те, що вони взагалі існували.

Як позбутися від білих плям і смуг на нігтьової пластини?

Виходячи з інформації, вище стає ясно, що вирішити проблему можна тільки знаючи точну причину її появи. Саме так можна підібрати правильний курс лікування, який викорінить існуючий дефект. Для того щоб все було максимально ефективним, необхідно відвідати лікаря, разом з ним скласти цілий комплекс дій, які допоможуть подолати цю першопричину. Через три з половиною місяці, коли нігтьова пластина повністю відросте, можна буде побачити перший результат.Наскільки тривалим він буде, буде залежати тільки від того, наскільки ви дотримуєтеся встановленого курсу і не збивається з нього. Так як видалити проблему, яка може зіпсувати манікюр будь-якої дівчини?

 1. Впливати на нігті ззовні. Це допоможуть зробити спеціальні ванночки, в яких може міститися морська сіль. Як показує практика, 15-20 хвилин на такий відпочинок допоможуть відновити нігтик, і повернути йому колишній красу. Дуже часто дівчата використовують і лимон, для того щоб позбутися від плям і зміцнити нігті. У ньому міститься велика кількість вітаміну C, який впливає на появу білих плям.
 2. Якщо причиною такого дефекту стали відхилення в організмі, тоді необхідно відвідати відповідного фахівця. Це може бути лікар, який допоможе розібратися з проблемами шлунково-кишкового тракту або нирок. Тут вплив на нігті буде йти зсередини організму, так що необхідно буде змінити свій ритм життя, можливо, скоригувати харчування, а також пропити певні препарати, які допоможуть знищити саму проблему. В такому випадку, протягом декількох місяців нігті переростуть і будуть виглядати ідеально.
 3. Нормалізація харчування. В даному випадку необхідно продумати, В яких продуктах, які вам доступні, міститься відсутні вітаміни, мікроелементи, мінерали. Саме вони допоможуть заповнити існуючий дефіцит в організмі, відновити нігтик в найкоротші терміни. Можливо, що доведеться виключити з раціону шкідливу їжу, оскільки вона чимало впливатиме на прояв такого дефекту. Дуже часто вимиванням поживних речовин може займатися і алкоголь, або велика кількість напоїв, які виготовляються з консервантами і хімікатами. Оптимальним варіантом стане збалансоване харчування, яке буде направлено на зміцнення нігтьової пластини.
 4. Можна використовувати зміцнюють лаки і гелі для нігтів, які не тільки вплинуть на нігтьову пластину, а й допоможуть видалити білі смуги і плями. Вони міститимуть в собі відсутні елементи, нестача які призводять до порушення нормальної роботи. Однак пам'ятайте, що в даному випадку вони будуть впливати тільки на поверхню нігтя, а в подальшому цю проблематику в будь-якому випадку доведеться лікувати зсередини, а не зовні.
 5. Допоможуть і народні засоби, які також нададуть важливий факт.Найчастіше застосовують в тому випадку, коли було фізичне пошкодження нігтя і необхідно його відновлення. Тут застосовуються найрізноманітніші суміші і препарати, які допоможуть відновити колишню красу, викорінити першопричину дефекту.

Найефективнішим і зручним варіантом стане комбінування декількох варіантів вирішення проблеми.

Як позбутися від проблеми назавжди?

Якщо ефект буде досягнутий, і ніготь буде рівним, цілим і неушкодженим, то захочеться зберегти цей ефект як можна довше. Чи не складно передбачити, які дії будуть для цього передумовою. Все буде виходити з того, з якої причини з'являлася неприємність. Тому якщо є бажання на довгий час зберегти красу і здоров'я нігтів, необхідно дотримуватися самих банальних правил, які допоможуть цього досягти. Сюди будуть ставитися:

 1. Систематична перевірка стану свого здоров'я. Найкраще мінімум раз на рік проходити медичний огляд, який буде підтверджувати те, що ви є повністю здоровими. Оптимальним варіантом буде здача аналізів, яка допоможе дізнатися про існуючу проблему ще до того, як вона проявить себе в повній мірі, в тому числі в якості білих плям на нігтях. Саме так можна визначити проблеми з нирками і шлунком.
 2. Намагатися не вдаряти, не пошкоджувати і не деформувати нігтьову пластину. Це може стосуватися як відпочинку, так і робочих моментів. Справа в тому, що невдале вплив на ніготь може привести до його зміни на постійній основі. Рішенням в цьому випадку буде тільки в зрив нігтьової пластини і надія на те, що вона переросте. Тому необхідно приділити максимальну увагу на те, щоб акуратно поводитися з важкими предметами, які можуть нанести травму.
 3. Акуратними варто бути в великих містах скупчення людей, а також в басейні, сауні, солярії, спортзалі. Саме там існує величезна кількість грибкових інфекцій, які запросто може перейти на нігті руки і ноги. Тут найкраще використовувати препарати для профілактики появи хвороби, які продаються в кожній аптеці.
 4. Хочеться чи ні, але необхідно перейти на правильне збалансоване харчування. Тільки воно допоможе уникнути подальших проблем з організмом, а також запобігти появі білих крапок і плям на нігтях. Якщо немає можливості в повному обсязі з продуктів харчування отримувати відсутні вітаміни і мінерали, тоді необхідно провести консультацію у лікаря і купити необхідні препарати, які містять поживні речовини в самій звичайній аптеці.Прояви плям загострюється навесні і восени, коли в організмі спостерігається сильний авітаміноз. Саме в цей час потрібно бути максимально уважним до свого здоров'я, і ​​приймати прописані лікарем вітаміни.
 5. Абсолютно всі косметичні процедури, пов'язані з нігтями, повинні проводитися тільки у професіоналів. Це відноситься як створення манікюру, так і роботи з гель-лаками або нарощуванням нігтів. Тут важливість грає не тільки саме ставлення до нігтя і правильність його обробки, а й стерильні інструменти для їх проведення, а також пилка, яка повинна бути індивідуальною для кожного клієнта. Так можна і нігті в порядку зберегти і уникнути прояву грибка.

Дотримання елементарних правил допоможуть уникнути неприємного явища, при якому на нігтьової пластини будуть утворюватися білі точки і смуги. Паралельно, можна зберегти свій організм і не переживати про правильність його роботи. Це стане не тільки запорукою відмінних нігтів, але і передумовою для збереження чудового зовнішнього вигляду на довгі роки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: